MedyaFaresi MedyaFaresi

Adil Öksüz ile ilgili flaş gelişme: Bileti alınmıştı ABD'ye gidecekti

Akıncı Üssünden 15 Temmuz hain darbe girişimini yöneten Fetullahçı terörist Adil Öksüz’ün ABD konsolosluğu tarafından arandığının ortaya çıkmasının ardından yeni bilgilere ulaşıldı.

Eklenme: 30 Mart 2017 17:54 - Güncelleme: 30 Mart 2017 17:56

FETÖ'nün darbe girişimini yönettiği belirtilen ve aylardır her yerda aranan Adil Öksüz'ü ABD İstanbul Konsolosluğunun i telefonla aramasınnı ortaya çıkmasının ardından  flaş bir gelişme daha yaşandı. Sabah'ta yer alan habere göre Öksüz ile ilgili yeni ortaya çıkan bilgi ve belgelere  gündeme bomba gibi düşecek. Buna göre 15 Temmuz gecesinde gözaltına alınan Öksüz'ün sabah saatlerinde organize biçimde serbest kalması sağlandı.

ÜST DÜZEY EMNİYET MÜDÜRÜ GELDİ!

Birlikte gözaltında olduğu diğer şüpheliler Ankara Adliyesine gönderilirken bulundukları yere gelen bir üst düzey Emniyet Müdürü'nün müdahalesiyle başka bir karakola gönderildi. Sonrasında da serbest kaldı.

BİLET ALINDI ROTASI BELİRLENDİ

Öksüz bu sürecin ardından eğer deşifre olmasaydı rotası, kaçacağı ülke ve saate kadar her şey organize edildi. Bileti hazır olan FETÖ teröristi tam kaçırılacaktı ki…Bu noktada Adil Öksüz deşifre edildi.Planları suya düşen Öksüz yurt içinde kaçmaya başladı.

DEŞİFRE OLMASAYDI AMERİKA'YA GİDECEKTİ!

Terörist Adil Öksüz eğer deşifre olmasaydı aldığı biletle Temmuz ayı sonunda Amerika'ya gidecekti. Adil Öksüz Temmuz'un 29'u veya 30'unda ABD'ye gidiş için promosyon bileti alınmış.
 

İDDİANAME MAHKEMEYE YARIN GÖNDERİLECEK

 Öte yandan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki  darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin iddianamenin yarın  mahkemeye gönderilmesi bekleniyor.  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı kaynaklarından alınan bilgiye göre,  darbe girişimi sırasında  Akıncı Üssü yakınlarında gözaltına alınan ve daha sonra  serbest bırakılan, FETÖ'nün "Hava kuvvetleri imamı" olduğu belirtilen Adil Öksüz  ile sivil şüpheliler Harun Biniş, Kemal Batmaz, Nurettin Oruç ve Hakan Çiçek ile  eski orgeneral ve Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk'ün de arasında bulunduğu 400'ün üzerinde şüpheli hakkında yürütülen soruşturmada, hazırlanan iddianame  üzerinde son düzeltmeler yapılıyor.  Başsavcılık kaynaklarından alınan bilgiye göre, iddianamenin yarın  mahkemeye gönderilmesi bekleniyor.