MedyaFaresi MedyaFaresi

Adana'da yıkım sırasında silahlar konuştu!

Adana'da kaçak yapıldığı iddiasıyla yıkılmak istenen balıkçı lokantasının işletmecisi polisle kısa süreli silahlı çatışmaya girdi.Ölen ve aralanan kimsenin olmadığı çatışmanın ardından 2 kişi gözaltına alındı.

Eklenme: 19 Kasım 2015 12:55 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 17:56

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, merkez Seyhan İlçesi'nin Seyhan Nehri kıyısında bulunan ve kaçak olduğu belirlenen Mehmet Nugay'ı ait balıkçı lokantasını yıkmaya geldi.

Ekipleri gören işletmeci Mehmet Nugay'ın oğlu Ramazan Nugay pompalı tüfekle, yeğeni Cengiz Nugay ise 2 döner bıçağını alıp çatıya çıktı. Direniş karşısında yıkımı yapamayan zabıta ekipler, polisten yardım istedi. Kısa sürede bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Çelik yeleklerini giyip, uzun namlulu silahlarla çatıdaki eylemcilere nişan alan polisler, uzun süre aşağıya inmeleri için ikna etmeye çalıştı. İşyerine 250 bin TL harcadığını söyleyen Mehmet Nugay, Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Sözlü'yü suçlayarak, "Bana karışmayacağını söylemişti.

Bugüne kadar ses çıkarmadı, şimdi yıkmak istiyor" diye tepki gösterdi. İşyerinin çatısındaki Ramazan Nugay ile Cengiz Nugay'ı ikna etme çabaları sürerken, olay yerine gelen bir vatandaş, polise saldırdı.

Kimliği saptanamayan genç etkisiz hale getirilirken bu sırada çatıdaki Ramazan Nugay, pompalı tüfekle ateş açtı. Polislerle karşılık verince çatışma çıktı. 5 dakika süren çatışma çevrede korku ve paniğe neden olurken Ramazan Nugay ve Cengiz Nugay teslim oldu. Çatıdan inen 2 şüpheli gözaltına alındı.

Mehmet Nugay, zabıta ekiplerinde balıkçı lokantasını boşaltmak için süre istedi. Mehmet Nugay'a süre veren zabıta ekipleri ve polis olay yerinden ayrıldı.

DHA