MedyaFaresi MedyaFaresi

ABD'nin bittiği an! Yakalanan CIA ajanı meğer...

Moskova’da saçında sarı peuğuyla yakalanan CIA ajanının Boston olayıyla ilgili görevlendirildiği belirtildi.

Eklenme: 15 Mayıs 2013 16:16 - Güncelleme: 29 Şubat 2016 16:16

Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, ABD’nin Moskova Büyükelçisi McFaul’un, elçilikte Siyasi İşler Dairesi’nde 3. katip olarak görev yapan Ryan Cristopher Fogle’nin ajanlık suçlamasıyla gözaltına alınmasına ilişkin bakanlığa çağrıldığı bildirildi.

PROTESTO NOTASI VERİLDİ
 
Açıklamada, Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov ile görüşen Büyükelçi McFaul’e, Fogle’nin bir Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) ajanını kendi safına çekmeye çalışmasıyla ilgili protesto notası verildiği kaydedildi.

Ayrıca, Rusya’da "istenmeyen kişi" ilan edilen Fogle’ın, en kısa sürede Rusya’yı terk etmesinin talep edildiği bildirildi.

Rus haber ajanslarının bildirdiğine göre, Büyükelçi McFaul bakanlık çıkışında kendisine yöneltilen soruları yanıtsız bıraktı.
 
SUÇÜSTÜ YAKALANDI
 
Salı günü Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB), büyükelçilikte üçüncü katip olarak çalışan diplomat Fogle’in, Rus istihbarat teşkilatı elemanını para karşılığında Amerika lehine çalışması için teklifte bulunurken suçüstü yakalandığını açıklamıştı.

Fogle’ın görüntülerini ve fotoğraflarını basına dağıtan FSB, Amerikalı ajanın peruk ve gözlüklerle kimliğini gizlediğini ve iletişim için teknik cihazlar kullandığını belirtmişti. Rusya Dışişleri Bakanlığı, Fogle’ı sorgusunun ardından “istenmeyen adam” ilan etti ve bir an önce Rusya’yı terk etmesini istedi.
 
BOSTON OLAYIYLA İLGİSİ VAR
 
Fogle’ın, Boston saldırılarıyla ilgili görevlendirildiği de söyleniyor.

Kommersant gazetesi Fogle’ın, Boston saldırılarını gerçekleştiren Tsarnayev kardeşler hakkında istihbarat toplamayı amaçladığını bildirdi.

Milliyet

İŞTE TSARNAEV KARDEŞLER FOTO GALERİ

SALDIRGANLARDAN BİRİ ÖLDÜRÜLDÜ! VİDEO

Amerika\'yı kana buladılar! 3 patlama birden..

İŞTE PATLAMADAN İLK GÖRÜNTÜLER! VİDEO

Texas\'taki patlamadan ilk görüntüler!.. FOTO GALERİ

BEYAZ SARAY\'DAN PATLAMAYLA İLGİLİ İLK AÇIKLAMA!

İŞTE BOSTON MARATONUNDAKİ PATLAMADAN FOTOĞRAFLAR! FOTO GALERİ