MedyaFaresi MedyaFaresi

ABD'li hakimin hayvanlara işkence edenlere verdiği cezalar alkış topluyor

Michael Cicconetti ismindeki hakim bir işkenceciye öyle bir ceza verdi ki bütün hayvanseverler onu ayakta alkışladı. Hakim, masum hayvanlar için elinden gelen her şeyi yapıyor.

Eklenme: 30 Haziran 2018 16:23 - Güncelleme: 30 Haziran 2018 16:36

Hayvanseverler olarak hayvanlara işkence edildiğini görmek yüreğimizi sızlatıyor. Maalesef dünyanın hemen her yerinde her dakika hayvanlara işkence ediliyor.

Çoğu da yaptıklarına karşılık bir ceza almıyorlar.

Michael Cicconetti ismindeki bir hakim ise bir işkenceciye öyle bir ceza verdi ki bütün hayvanseverler onu ayakta alkışladı. Hakim, masum hayvanlar için elinden gelen her şeyi yapıyor.

Ohio isminde bir köpeği olan hakim Michael hayvanlara karşı aşırı hassas. Çocukken Herman isminde bir köpekle büyümüş daha sonra da Kasey ismindeki bir köpeğe sahiplik etmişti.

Hakimin hayvanlara olan hassasiyeti özel hayatıyla sınırlı değil. Mahkeme salonunda da hayvanlara işkence edenlere en ağır cezaları veriyor.

Elbette vereceği cezaların bir sınırı var. Ne kanunu değiştirebilir ne de etik olmayan kararlar verebilir. Ancak hayvan istismarcıları için onların anlayacağı dilden bir ceza geliştirmiş.

Michael’ın aldığı kararlar

Michael, “Verdiğim kararlar kimsenin hayatına kastetmiyor. Öte yandan istismarcılar utanç duyuyorlar ve akılları başlarına geliyor” dedi.

Son olarak Mike’ın karşısına bir kadın çıktı. Köpeğini beslemiyor ve onunla hiç ilgilenmiyordu. Bahçede ölüme terkedilmiş gibiydi.

Mike, kadının bir gününü çöplükte geçirmesine karar verdi. Kadın burada bir gün geçirmesine rağmen harap oldu.

Mike kararı verirken, “Bir gününü dünyanın en kötü kokan çöplüğünde geçirmeni istiyorum. Sekiz saat boyunca çöplerin içinde oturacaksın. Tıpkı köpeğine yaptığın gibi. Kusarsan kus” dedi.

Bir keresinde de duruşmaya 35 yavru kediyi ormana terkeden bir kadın getirildi. Mike, ona da bir gününü ormanda tek başına geçirmesi cezasını verdi. Öte yandan belli bir süre cezaevinde kaldı ve hatırı sayılır bir miktarda ceza ödetildi.

Michael, aldığı yaratıcı kararların hayvan istismarcılarının gözünü korkutmasını umuyor. İnsanların hayvanlara işkence ettikten sonra bundan paçayı kolayca kurtaramayacaklarını göstermek istiyor.

Mike umarız ki diğer hakimlere de ilham olur.

(Newsner)