MedyaFaresi MedyaFaresi

9 yaşındaki çocuk Kılıçdaroğlu'nu terletti

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kadıköy'de gençlerle bir araya geldi. 9 yaşındaki Yamaç sorularıyla Kılıçdaroğlu'nu terletti.

Eklenme: 30 Ekim 2015 16:28 - Güncelleme: 30 Mart 2016 17:06

Gençler merak ettikleri her soruyu sordu, Kılıçdaroğlu ise kendisine yöneltilen tüm soruları cevapladı. CHP liderinden tavsiye isteyen gençlere Kılıçdaroğlu'nun öğüdü "Geleceğe umutla bakmaktan asla vazgeçmeyin" yönünde oldu.

"TWİTTER'I KAPATTIKLARINDA SİZE NASIL TWEET ATIYORUM SANIYORSUNUZ?"


CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz akşam Kadıköy'de gençlerle bir araya geldi. 1 Kasım seçimlerine günler kala gençlerle buluşan Kılıçdaroğlu, 30 Eylül'de seçim beyannamesini gençlere adayarak başladığı maratonuna yine gençlerle bir araya gelerek nokta koydu. Kılıçdaroğlu, gençlerin soruları karşısında hem terledi hem de önemli noktalara vurgu yaptı. Kadıköy'de 300'e yakın üniversiteli, liseli hatta ilköğretim öğrencisi gençler özel bir buluşmada merak ettikleri her şeyi 2 saate yakın bir süre içerisinde özgürce sordular. Soruların büyük çoğunluğu, ülkenin durumu ve politik çözümlerle ilgiliyken arada ilginç sorular da oldu. Kemal Kılıçdaroğlu'nu köşeye sıkıştırmak isteyen gençlerden biri "VPN nedir biliyor musunuz?" diye sordu. "Twitter'ı kapattıklarında size nasıl tweet atıyorum sanıyorsunuz?" diye VPN kullandığı ima eden Kılıçdaroğlu, CHP vaatlerinden birinin de VPN'e gerek duymayan Türkiye olduğunu belirtti. CHP lideri, gençlerden bolca alkış aldı.

9 YAŞINDAKİ YAMAÇ, KILIÇDAROĞLU'NU TERLETTİ

CHP liderinin gençlerle yaptığı toplantıya annesiyle katılan 9 yaşındaki Yamaç Çakır, Kılıçdaroğlu'na yönettiği soruda izleyenlere duygulu anlar yaşattı. "Ben 2006'da doğdum. Doğduğumdan beri Türkiye'de bazı kötü şeyler oluyor. Bombalar patlıyor. Ben büyüdüğümde de böyle şeyler olacak mı? Siz ne yapacaksınız?" diye soran çocuğa; Kılıçdaroğlu, "Sen büyüdüğünde her şey çok daha güzel olacak, bizim kuşak bunu başaramadı, ama biz yapamazsak çevrendeki abilerin ablaların bunu başaracak" diyerek cevap verdi.

'1 KASIM'DA SANDIĞA GİDİN' TAVSİYESİ

Gençler, soru sormanın yanı sıra Kemal Kılıçdaroğlu'ndan tavsiye de istediler. Genel Başkan'ın gençlere en önemli tavsiyesi 1 Kasım'da sandığa gitmeleri yönünde oldu. Kılıçdaroğlu, ayrıca "Geleceğe umutla bakmaktan asla vazgeçmeyin" diye ekledi.