MedyaFaresi MedyaFaresi

6 köy daha teröristlerden temizlendi, Afrin göründü

Türk Silahlı Kuvvetleri ve ÖSO, 6 köyü daha terör örgütü PKK'dan temizledi.

Eklenme: 10 Mart 2018 12:52 - Güncelleme: 10 Mart 2018 13:02

TSK ve ÖSO güçleri Şeyh Abdurrahman, Bebek Uşağı, Kurt Kulağı, Havran, Zelka ve Kefr Rum köylerini terör örgütü PKK'dan temizledi.

Dün alınan yerlerin ardından Zeytin Dalı Harekâtı birliklerinin Afrin merkeze uzaklığı 5 kilometreden de az; ilçe merkezi sınırlarına ulaşıldı. TSK ve ÖSO’nun bulunduğu yerden, Afrin’in görünümünün fotoğrafı paylaşıldı.

Azez batısında düzenlenen operasyonlarda çok sayıda güdümlü tanksavar füzesi teröristlerden alındı. Tek kişi tarafından omuzdan dahi fırlatılabilen bu füzeler, teröristlerin en önemli silahı.

Zeytin Dalı Harekâtı’nın başlangıcından itibaren 3195 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Zeytin Dalı Harekatı'nda yeni gün, zafer haberleriyle başladı. TSK ve ÖSO güçleri, Afrin'in kuzeyindeki Bülbül beldesine bağlı Bebek Uşağı ve Havran köylerini terör örgütü PKK'dan temizledi.

Sonra da ÖSO’ya yakın sosyal medya hesapları, Afrin’in kuzeyindeki Şeran’a bağlı Kefr Rum ve Kurt Kulağı köyleriyle batısındaki Cinderes’e bağlı Zelka ve Şeyh Abdurrahman köylerinin de teröristlerden alındığını duyurdu.


Dün pek çok noktada teröristlerin temizlenmesinin ardından Zeytin Dalı Harekâtı birliklerinin Afrin merkeze uzaklığı 5 kilometreden de aşağı indi. İlçe merkezi sınırlarına ulaşıldı. TSK ve ÖSO’nun bulunduğu yerden, Afrin’in görünümünün fotoğrafı paylaşıldı.