MedyaFaresi MedyaFaresi

Ensar Vakfı da LGBT Onur Haftası'ndan rahatsız

Aralarında Ensar Vakfı, İnsani Yardım Vakfı (İHH), Türk Gençlik Vakfı’nın da bulunduğu 50 dernek ve vakıf, LGBT+ Onur Haftası’na destek veren firmaları boykot çağrısı yaptı. Ensar Vakfı'na ait yurtta çocuklara cinsel istismar iddiaları gündeme gelmişti.

Eklenme: 30 Haziran 2020 20:58 - Güncelleme: 30 Haziran 2020 23:09

İktidara yakın vakıf ve dernekler 'Ailemizden çekin ellerinizi' başlıklı bir bildiri imzalayarak, LGBT+ Onur Haftası'na destek veren firmaları boykot etmeye çağırdı.
 
"Son yıllarda LGBT hareketinin toplumsallaşması ve giderek siyasi bir hüviyete bürünmesi için dünya çapında çalışmalar yapılıyor" denilen bildiride, şu ifadelere yer verildi:

“Son yıllarda LGBT hareketinin toplumsallaşması ve giderek siyasi bir hüviyete bürünmesi için dünya çapında çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmalar uluslararası kurum ve kuruluşların desteği ile bir dayatmaya dönüşmektedir.

LGBT toplumun temel yapı taşı olan aileyi ve aileyi oluşturan bireylerin fiziksel yapısını bozup ruhsal açıdan sağlıklı bireylerin yetişmesini engelleyerek, eşcinsel sapkınlık ile aileyi ortadan kaldırmaya çalışmakta, yerli ticari markaların ve alışveriş sitelerinin böyle bir kampanyaya dahil olduklarına şahit olmaktayız."

“Gerek alışveriş sitelerinin, gerek belli markaların LGBT isimlendirmesi ile ürün çeşitlendirmesinde bulunup, alışveriş seçeneklerinin arasına aldığı bu sınıflandırmanın LGBT'yi sanki toplumun kabul görmüş hali gibi gösterip sunmasını, meşru hale getirmeye çalışmasını esefle kınıyoruz.

Tüm ticari markaları bu dayatmaya karşı durmaya, alışveriş sitelerindeki seçeneklerin alışveriş listelerinden acilen çıkarılmasını sağlamak adına da kamuoyunu LGBT destekçisi ticari markaları boykota ve aynı hassasiyette bulunan STK'ları toplumsal değerleri önceleyen sağlıklı bireyler adına desteğe davet ediyoruz. Geleceğimiz, çocuklarımızı ve insanlık haysiyetini korumak hepimizin ortak vazifesidir.”