MedyaFaresi MedyaFaresi

31 Aralık öğleden sonra tatil mi?

Yarın yılbaşı.. Öğrencilerin ve memurların aklında ise bu soru var. 31 Aralık 2014'te öğleden sonra tatil var mı?

Eklenme: 30 Aralık 2014 22:08 - Güncelleme: 04 Nisan 2016 07:04

Her sene olduğu gibi bu sene de memurların, öğrencilerin, çalışanların aklında 31 Aralık 2014 tatil mi sorusu dolaşıyor. Bu sene yılbaşı perşembe gününe denk geliyor. Daha önce açıklanan resmi tatil günlerinde 31 Aralık 2014 yani çarşamba gününün yarım gün yada tam gün resmi tatil ilan edilmediği açıkça belirtildi. Ancak 1 Ocak 2015 perşembe günü resmi tatil olacaktır. Okullar, bankalar, devlet kamu kurum ve kuruluşları 1 ocak günü kapalı olacaktır.
 
31 ARALIK 2014 OKULLAR TATİL Mİ?
 
Dünyanın her yerinde olduğu gibi yılbaşı ülkemizde de yeni bir soluk heyecan getirmesi maksadıyla coşkuyla kutlanıyor. Eskiden yapılan bir uygulamada yılbaşından bir önceki gün yani 31 Aralık günü yarım gün resmi tatil ilan edilirdi. Ancak bu uygulama kaldırıldı. Artık 31 Aralık günleri resmi tatil değil. Bunun yerine 1 ocak günü tam gün resmi tatil olarak ilan ediliyor. Yine vatandaşlarımız 1 Ocak perşembe günü tatil olmasından dolayı işlerini daha önceden hallederek, perşembe gününün resmi tatil olmasını akıllarından çıkarmamalarına dikkat etmelerini öneriyoruz.
 
Yılbaşı tatili ile ilgili eğitimcileri ilgilendiren bir diğer husus da ek ders ücretleri. Resmi tatil günlerinden olan 1 Ocak yılbaşı tatilinde maalesef ne idarecilere ne de öğretmenlere ek ders ödemesi yapılmayacak.
 
 

En Çok Okunan Haberler