MedyaFaresi MedyaFaresi

30 Ağustos'ta ücretsiz ulaşıma gerek yok, cirit ve okçuluk şenliğinde var

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda toplu ulaşımın ücretsiz olması teklifine ‘Halkın tamamını ilgilendirmiyor’ diyen AKP’li belediye başkanı, Alinur Aktaş cirit ve ok atılan bir şenlik için ücretsiz otobüs seferi koydu.

Eklenme: 25 Temmuz 2019 08:22 - Güncelleme: 25 Temmuz 2019 08:26

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin geçen haftaki meclis toplantısındaki 30 Ağustos Zafer Bayramı önerisi ve AKP'li Başkanı Alinur Aktaş'ın sözleri damga vurdu. CHP, 30 Ağustos'ta toplu ulaşımın ücretsiz olmasını istedi. Aktaş, “Halkın tamamını ilgilendiren bir bayram değil” diyerek teklife karşı çıkmıştı.

TARTIŞMA YAŞANDI

Sözcü gazetesinden Deniz Ayhan'ın haberine göre tartışmaların ardından ise 30 Ağustos'ta toplu ulaşımın ücretsiz olması teklifi kabul edildi. Öneriyi tartışmalı şekilde kabul eden AKP'li belediyenin, 20-21 Temmuz tarihlerinde Kocayayla'da yapılan Ata Sporları Şenliği için ücretsiz otobüs seferleri düzenlediği ortaya çıktı. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde yapılan şenlikte, atlı akrobasi, okçuluk, cirit, aba-kuşak-şalvar güreşleri ve yağlı güreş müsabakaları yapıldı.

BELEDİYE DUYURU YAPTI

Bursa Büyükşehir Belediye otobüsleri, ‘'Şenlik kapsamında Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz servisler kaldırılacaktır” duyurusu da yaptı.