MedyaFaresi MedyaFaresi

3 yaşındaki çocuklarını otobanda unuttular!

Fransa'da bir ailenin 3 yaşındaki çocuklarını yol kenarında unuttuğu, daha sonra ise polis anonsuyla durumun farkına vardıkları belirtildi.

Eklenme: 10 Ağustos 2015 12:12 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 13:50

Fransa’nın Riviera bölgesine yolculuk yapan bir Fransız aile, 3 yaşındaki kız çocuklarını yaklaşık 150 km sonra yol kenarında bıraktıklarının farkına vardı. Ailenin polis anonsu sayesinde çocuklarını unuttuğunu 45 dakika sonra fark ettiği bildirildi.

Guardian’da yer alan habere göre, çocuğun bulunması, tatil bölgesinde bulunan diğer turistler sayesinde gerçekleşti. Küçük çocuk, A7 “Autoroute du Soleil” – güneş otobanı lakaplı - dinlenme bölgesinde, Pazar günü öğle yemeği sonrası Güney Fransa’nın Drome bölgesinde bulundu. Bölgedeki jandarmalara göre, kız çocuğu, kız kardeşi ve ağabeyi ile deniz kenarına gittiklerini ve ardından babasının arabasının “onsuz sürmeye başladığını” söyledi.  

Olayın ardından açıklama yapan polis yetkilileri,  “Ailenin olay hakkında diyeceklerini dinledikten sonra, Valence de bulunan savcının bu olayın daha ileri taşınıp taşınmayacağını konuşacağız” ifadesini kullandı.