MedyaFaresi MedyaFaresi

28 Şubat'ta erkeklik yapanlar, gık bile diyemedi!

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, 28 Şubat'ta erkeklik, ürkeklik davası ortaya çıkaranlar 27 Nisan'da gık diyemediler dedi.

Eklenme: 29 Temmuz 2013 11:46 - Güncelleme: 17 Şubat 2016 03:16

Mustafa Elitaş, AK Parti İl Başkanlığı\'nın Temmuz ayı Meclis Toplantısı\'nda Mısır\'daki olayları örnek göstererek Türkiye\'deki darbe heveslilerini eleştirdi.

 

Mısırı\'daki darbeyle ilgili konuşan Ak Parti Grup Başkanvekili Elitaş, "Özellikle Mısır\'da demokrasi ile seçilmiş, millet iradesi ile çıkmış, o ülkenin kuralları çerçevesinde sandıktan çıkmış iktidar ne ise herkes ona saygı göstermek zorundadır. Ona herkes boynunu bükmek zorundadır. Türkiye\'de darbe hevesli, darbe yaltakçısı birileri çıkıyor ve onların önünde de profesör yazıyor. O duayenler hesap yapıyorlar. Mursi\'nin aldığı oy fazla değil diyorlar. Bu gün Fransa\'da, Almanya\'da seçime katılım oranları, ABD\'de yüzde 55\'in üzerinde gerçekleşirse olağanüstü oluyor. Dünyanın jandarması olan ABD\'de yüzde 55-60 seçmen çoğunluğu ile dünyayı idare ediliyorsa, Mısır\'da da seçime katılım oranı ne olursa olsun sandıktan çıkana herkes sayı göstermeli. Demokratlık budur. Azınlığın çoğunluğa tahakkümünü demokrasi diye yutturmaya çalışanlar var. Millet bunlara hiçbir zaman prim vermeyecektir." dedi.

"28 ŞUBAT\'TA ERKEKLİK DAVASI ORTAYA ÇIKARANLAR 27 NİSAN\'DA GIK DİYEMEDİ"

Elitaş, " 2001 yılında milletin yüzde 95\'i temsil edildi Türkiye\'de yapılan seçimlerde. Millet Türkiye\'de demokrasiye sandıktaki tercihi ile müdahale ediyor. Başkaları gibi asker destekli, namlu destekli demokrasiye balans ayarı vermesine müsaade etmiyor. 28 Şubat\'ta demokrasiye balans ayarı vermişlerdi. 12 Eylül\'de gençleri birbirlerine kırdırmışlardı iktidara gelmek için senaryolar üretenler" ifadesinde bulunarak şunları söyledi: "Sesimizi o dönem çıkaramadık. 27 Mayıs\'ta da sesimizi çıkaramadık, 12 Mart\'ta da sesimizi çıkaramadık. 27 Nisan\'da post modern bir ifade kullandılar. Birden bire Türkiye alt üst olmuş. İnternet sitesinde \'şöyle bir cumhurbaşkanı seçersen kabulümdür\' diyor. Ama ilk defa o gün 27 Mayıs\'ta, 12 Mayıs\'ta sessiz kalanlar 27 Nisan\'da "Gık" diyemediler. 28 Şubat\'ta erkeklik, ürkeklik davası ortaya çıkaranlar 27 Nisan\'da gık diyemediler. Başımız dik gezebiliyorsak, demokrasiyi her platformda söyleyebiliyorsak ve yarışa gidiyorsak o gün 27 Nisan 2007 tarihinde yapılan herkes haddini bilecek diyen hükümetin aldığı kararlılık sonucunda ortaya çıkan bir durumdur. Birileri şapkasını alıp kaçarken, şu anda demokratikleşme yolunda herkes çalışırken, bir siyasi partinin genel başkanı darbe olursa tankların karşısına ben çıkarım diyor. 28 Şubat\'ı yaşadın. O dönemlerde tankların karşısına çıkmak aklına gelmedi mi? Sayın Kılıçdaroğlu 28 Şubat\'ı es geçti. Tanklar yürürken sayın Kılıçdaroğlu ne yapıyordu? Genel Müdür de değildi, istifa etmişti. Tanklar yürürken sana engel olan mı vardı? Bugün Türkiye\'de darbe olmaz diyebiliyorsak bu 27 Nisan bildirisine karşı 28 Nisan tarihindeki hükümetin darbecilere \'dur\' diyebilmesinin cesaretidir.
Refah partisini eleştirenler, \'çok ürkek\' diyenler 28 Şubatın gölgesinde iktidara geldiler. Başbakanlığı verelim dediler Bahçeli \'Ben hazır değilim\' dedi. Fazilet Partisi dinlensin dedi. O zaman askerden o talimatı almıştı."

İHA