MedyaFaresi MedyaFaresi

28 Şubat'ın sivillerine operasyon! Kemal Gürüz aranıyor!

28 Şubat'la ilgili soruşturmada 4 kişi hakkında gözaltı kararı var.

Eklenme: 22 Haziran 2012 12:45 - Güncelleme: 25 Mart 2016 19:08

ANKARA Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen 28 Şubat soruşturması kapsamında YÖK eski Başkanı Kemal Gürüz ile 3 eski yönetim kurulu üyesi hakkında gözaltı kararı alındı.
Ankara Terörle Mücadele Şube ekipleri, hakkında gözaltı kararı bulunan Kemal Gürüz ile yine adresi Ankara’da görülen YÖK eski Yönetim Kurulu üyesi Sedat Arıtürk’ü adreslerinde bulamazken, Kenan Deniz ve Erdoğan Özmen ise İstanbul’da gözaltına alındı.

28 Şubat soruşturması kapsamında YÖK eski başkanı Kemal Gürüz ile o dönemde yönetim kurulu üyesi olan Kenan Deniz, Sedat Arıtürk ve Erdoğan Özmen hakkında arama ve gözaltı kararı çıkartıldı. Ankara Terörle Mücadele Şube ekipleri, adresleri Ankara’da görülen eski YÖK Başkanı Kemal Gürüz ile yönetim kurulu üyesi Sedat Arıtürk’ü belirlenen adreslerinde bulamadı. Gürüz ve Arıtürk ile ilgili aramalar sürdürülüyor.

Şoruşturma kapsamında gözaltı kararı bulunan eski yönetim kurulu üyeleri Kenan Deniz ile Erdoğan Özmen ise İstanbul’daki adreslerinde yapılan aramaların ardından gözaltına alındığı öğrenildi. Deniz ve Özmen’in işlemlerin ardından Ankara’ya gönderileceği belirtildi.

KEMAL GÜRÜZ YURTDIŞI TATİLİNDE

Kemal Gürüz’ün avukatı Sedat Aksakallı hurriyet.com.tr’ye yaptığı açıklamada müvekkilinin yurtdışında tatilde olduğunu pazar günü Türkiye’ye döneceğini söyledi. Eski YÖK Başkanı Gürüz’ün kendisini aradığını ifade eden Avukat Aksakalı şunları ifade etti: “Gözaltı kararı haberleri geldikten sonra Kemal bey beni aradı. Yurtdışında tatilde olduğunu söyledi. Gemi ile seyahatte çıktılarını, beraberinde eşinin de olduğunu söyledi. Türkiye’ye bu pazar günü dönecek. Biz de bu durumu Savcılık kalemine bildirdik. Pazar günü geldiklerinde birlikte savcılığa gideceğiz.”