MedyaFaresi MedyaFaresi

25 kişinin öldüğü Tren faciası davası ifadelerle devam ediyor: Söz ailelerde

Çorlu’da 25 kişinin yaşamını yitirdiği 328 kişinin yaralandığı tren faciasıyla ilgili davaya devam ediliyor. Sanıkların beyanlarının alındığı davanın üçüncü duruşmasında kazada yaşamını yitirenlerin yakınları ve yaralıların ifadeleri dinlenecek.

Eklenme: 11 Eylül 2019 12:45 - Güncelleme: 11 Eylül 2019 12:47

Çorlu’da 25 kişinin hayatını kaybettiği, 328 kişinin yaralandığı tren faciasına ilişkin açılan davaya Çorlu 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nda devam ediliyor.

Duruşmada yaşananlardan notlar:

Cabbar Laçin: TCDD’den bana bir yazı geldi: Gelin tazminatınızı alın. Ben dilenirim yine o parayı almam. Önce bir "geçmiş olsun" deyin bize. Aç kalsam bile ekmeğe muhtaç kalsam bile almam o parayı.

Melet Tuna’nın eşi mağdur Ekrem Tuna: Hızlı tren gelecek diye ağaçları kestiler. Sekiz yıl sürdü. 25 kişinin hayatını kaybetmesi 100-150 kişinin yaralanması için mi sekiz yıl sürdü? Benim bu garibanlarla işim yok. Ben o üsttekileri istiyorum. Muratlı’ya geldiğimizde insanlar trenin üstüne çıkacak durumdaydı. Kondoktür kalabalık nedeniyle bilet kesemedi. Muratlı’dan binenler biletsiz öldü. Hiç kimseye bilet kesilmedi.

Sena Köse’nin babası mağdur Gürkan Köse: TCDD'den gelen bir yetkili eşime “daha gençsiniz” dedi.

Katliamda yaralı kurtulan Emre Kocaağa: Beni hiç aramadılar. Nerdesiniz, nasılsınız demediler. Karşımıza dört kişiyi getirdiler ancak ben asıl üsttekileri istiyorum. Asıl suçluların ceza çekmesini istiyorum.

Ekrem Duman: Hastaneye siyasilerden çok gelen giden oldu ancak TCDD’den hiç kimse gelmedi. Hayatımız komple değişti. Çoçuğum arabaya, uçağa binemiyor. Tatile gidecekti gitmek istemedi. Sadece benim aracımla seyahat edebiliyor.

Kızı Bihter Bilgin’i ve üç akrabasını kaybeden Zeliha Bilgin: İddianameyi ve o TCDD ile ilişkileri olan kişilerin hazırladığı bilirkişini kabul etmiyorum. Pamukova katliamında gerçek adalet yerini bulsaydı, Çorlu katliamı ve Ankara’daki katliamı olmayacaktı.