Abone Ol

2018 LGS 4. nakil sonuçları açıklandı! Nakil sonuçları sorgulama ekranı

MEB'in yayımladığı takvime göre, 2018 LGS 4. nakil sonuçları bugün erişime açıldı. Peki, LGS 4. nakil sonuçları görüntüleme nasıl yapılır? İşte LGS dördüncü nakil sonucu sorgulama ekranı...

2018 LGS 4. nakil sonuçları açıklandı! Nakil sonuçları sorgulama ekranı

LGS 4. nakil sonuçları bugün açıklandı.Liseye yerleşemeyen veya yerleştiği liseyi değiştirmek isteyen adaylar 3 Eylül'de başlayan, 6 Eylül'de biten ve son aşama olan LGS 4. nakil başvurularını yapan öğrenciler sonuçlarını görüntülemek istiyor.

LGS 4. NAKİL SONUCU SORGULAMA EKRANI!

LGS tercih sonuçlarına göre herhangi bir liseye yerleşemeyen ya da yerleştirildiği liseyi değiştirmek isteyen öğrenciler için 4 aşamada nakil başvuruları alındı. Yerleştirmenin son başvurusu 6 Eylül'de tamamlandı. Öğrencilerin heyecanla beklediği sonuçlar 09.58'de açıklandı.

LGS 4. NAKİL SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

NAKİL İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

Nakil işlemleri sırasıyla;

Nakil işlemlerinin ilk basamağı boş kontenjanların kontrolüdür. Nakil başvurusu okullardaki boş kontenjanlara göre yapılmaktadır ki MEB'in LGS 2018 için yayımladığı boş kontenjan listelerine hemen yukarıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz.

Söz konusu bağlantıda bulunan tercih listelerinden önce okul tipini seçmeniz gerekiyor.

Okul tipini seçtikten sonra alt kısımdan il ve ilçe seçtiğinizde o konumda bulunan seçtiğiniz okul türündeki okulların boş kontenjan durumunu ve taban puanlarını görebilirsiniz.

Ayrıca Yabancı Dil, Pansiyon Durumu ve Öğretim Şekli gibi bilgileri de alabilirsiniz. Konum listesinde il seçtikten sonra ilçe için tümü seçeneğini işaretlerseniz o ildeki bütün okulların boş kontenjan ve taban puan bilgilerine erişirsiniz.

E-OKUL’A NASIL GİRİŞ YAPILIR?
E-Okul sistemine giriş için öncelikle öğrencilerin TC kimlik numarasını ve okul numarasını bilmek gereklidir. Sistemin ana sayfasına tıklandıktan sonra ilgili yerlere TC kimlik ve öğrenci numarası girilerek giriş sağlanır. Ancak ana sayfa üzerinde iki giriş kısmı yer alır. VBS dışındaki giriş kısmı, yöneticilere aittir. Bu kısımdan idareciler ve öğretmenler giriş yaparak öğrencilerin notlarını yükleyebilirler

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?
– 2018-2019 eğitim öğretim yılı birinci kanaat dönemi 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak
– 18 Ocak 2019 Cuma günü sona erecek.