MedyaFaresi MedyaFaresi

200 bin 4-B'liye seçim öncesi müjde!

4-B statüsünde çalışan memurların kadroya alınmasıyla ilgili Kanun Hükmünde Kararname Resmi Gazete'de yayınlandı..

Eklenme: 04 Haziran 2011 13:24 - Güncelleme: 12 Ocak 2016 16:30
Sözleşmelilere kadro kararı Resmi Gazetede
4-B statüsünde çalışan memurların kadroya alınmasıyla ilgili Kanun Hükmünde Kararname Resmi Gazete'de yayınlandı..

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Konya mitingindeki sözleşmeli personele kadro müjdesi gerçekleşti. Bakanlar Kurulu tarafından imzalanan Kanun Hükmünde Kararname ile 4-B statüsündeki sözleşmeli personelin kadroya alınması kararı Resmi Gazete'de yayınlandı.

RESMİ GAZETE'DE YAYINLANDI

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in ilk olarak açıkladığı sözleşmeli memurların kadroya alınmasına ilişkin düzenleme bugün Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayınlanarak yürürlüğe girdi.

BAŞBAKAN VE ARINÇ TWİTTER'DAN DUYURDU

Düzenlemeyle ilgili müjdeyi Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Twitter'dan paylaşarak duyurdu. Arınç twitter mesajında, "4/B'li arkadasların kadroya alınması ile ilgili KHK az önce resmi gazetenin bugünkü mükerrer sayısında yayınlanarak yürürlüge girdi" dedi.

Dün de Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu twitter'da yazdığı mesajında, "Sözleşmelilerin kadroya alınmasına ilişkin kararnameyi imzaladım hayırlı olsun" demişti.

4/B KAPSAMINA KİMLER GİRİYOR

Maaşların döner sermayeden ödendiği, ve 657 sayılı kanunun 4 b bendine göre istihdam edilen personellerdir. Memurlar için öngörülen tüm maddi haklardan yararlana bilirler, ancak tayin hakları yoktur. Sadece becayiş ile yer değiştire bilirler. Sosyal güvenlik kurumları SSK'dır. Döner + nöbet parası + maaş alırlar.