MedyaFaresi MedyaFaresi

CHP'li Özgür Özel: 15 Temmuz gazi ve şehitleri için toplanan bağışlar nerede?

15 Temmuz’un üzerinden geçen 3 yıla rağmen, darbe girişimini engellemeye çalışırken şehit ve gazi olanlar için başlatılan kampanyada toplanan paralar hâlâ sahiplerine ulaşmadı. CHP’li Özel, konuyu takip ettiklerini vurguladı.

Eklenme: 15 Temmuz 2019 07:35 - Güncelleme: 15 Temmuz 2019 09:03

Cumhuriyet'ten Zehra Özdilek'in haberine göre, Özel, "Toplanan para miktarına ilişkin olarak bildiğimiz tek resmi veri, Ocak 2017’de dönemin Aile Bakanı tarafından kampanya kapsamında 309 milyon TL’nin biriktiği yönündedir" dedi. Aile Bakanı’nın bu açıklamasının ardından kampanyanın devam ettiğini söyleyen Özel, sözlerine şöyle devam etti:

"Şehitlerimizi kutsal gören bir siyasi parti olarak şehitlerimizin yakınlarına ve gazilerimize verilen ve tutulmayan sözlerin bir an önce tutulması gerektiğini bir kere daha söylüyoruz. Bizler, şehit yakınlarımız ve gazilerimiz adına toplanan bu paraların takipçisi olmayı, şu ana kadar kurulması gereken vakfın bir an önce kurulması sürecini yakından izlediğimizi bir kere daha ifade ediyoruz. Şehitlerimizin yakınları ve gazilerimiz için toplanan paraların kullanımı başta olmak üzere 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yaşananlar, iktidarın hesap verme sorumluluğunun gerekleri ile bağdaşmamakta, şüphe ve tereddütlerimizi artırmaktadır.”