MedyaFaresi MedyaFaresi

14 milyon liralık Ferrari test sürüşü sırasında çalındı

İtalyan lüks spor otomobil üreticisi Ferrari'nin 1985 model klasik ve özel otomobili olan 288 GTO, Almanya'da test sürüşü yapan bir koleksiyoner tarafından çalındı.

Eklenme: 16 Mayıs 2019 17:43 - Güncelleme: 16 Mayıs 2019 18:55

İtalyan lüks spor otomobil üreticisi Ferrari'nin 1985 model klasik ve özel otomobili olan 288 GTO, Almanya'da test sürüşü yapan bir koleksiyoner tarafından çalındı. Polisin yapmış olduğu çalışmalar sonucu bir garajda bulunan aracın değeri 2 milyon euro yani yaklaşık 14 milyon lira.

985 model Ferrari 288 GTO'yu satın almak istediğini söyleyen bir "koleksiyoner", test sürüşü sırasında arabayı çalıp kaçtı. Kırmızı renkli, 'dikkat çekici' araç, Alman polisinin görgü tanıklarına çağrı yapması sonucu bir garajda bulundu. Otomobilin günümüzdeki güncel değeri tam 2 milyon euro yani yaklaşık 14 milyon lira.

TEST SÜRÜŞÜ DÖNÜŞÜ ARAÇLA KAÇTI

Pazartesi günü Düsseldorf şehrinde yaşanan olayda potansiyel alıcı, araba galerisinden bir kişi ile birlikte test sürüşüne çıktı. 2 saat sonunda arabayı geri bırakmak için galeriye geri döndüklerinde, galeri görevlisi araçtan indiği anda sürücü koltuğundaki "koleksiyoner" gaza basıp hızla uzaklaştı.

ARACI ÇALAN ŞAHIS KAYIPLARA KARIŞTI

Ancak araç fazla dikkat çekici olduğundan, hırsızlık çok uzun süremedi. Alman polisi aracı Salı akşamı Düsseldorf yakınlarındaki Grevenbroich kasabasında bir garajda buldu. Aracı çalan kişi ise kayıplara karıştı. Polis şüphelinin fotoğrafını paylaştı. Polis 43 bin kilometredeki aracın değerinin 2 milyon eurodan fazla olduğunu söyledi.

Araç geçmişte Kuzey İrlandalı Formula 1 sürücüsü Eddie Irvine'a aitti. Irvıne 1996-1999 seneleri arasında Ferrari takımı adına yarışmıştı.

ARAÇTAN 272 TANE ÜRETİLMİŞTİ

Araba galerisinin müdürü Bernhard Kerklo Alman basınına yaptığı açıklamada aracı çalan "koleksiyoner" ile haftalar boyu süren e-mail yazışmaları ve telefon görüşmeleri yaptıklarını belirtti.

Kerklo araç çok gösterişli olduğu için hırsızın aracı satma ihtimalinin olmadığını da ekledi. Ferrari'nin 288 GTO modelinden sadece 272 tane üretilmişti.

İŞTE O VİDEO