MedyaFaresi MedyaFaresi

13 Rus gazeteci Muhteşem Yüzyıl Kösem setinde!

Yapımını TIMS Productions'ın, yapımcılığını Timur Savcı'nın yaptığı ve global bir ekran fenomeni olan Muhteşem Yüzyıl Kösem bu akşam ikinci sezonun dördüncü bölümüyle ekranlara geliyor.

Eklenme: 09 Aralık 2016 18:20 - Güncelleme: 09 Aralık 2016 18:27

Muhteşem Yüzyıl Kösem'in yeni bölümünde heyecan doruklara tırmanırken dizi setinin de yurtdışından önemli konukları vardı.

Türkiye'yle birlikte dünyanın pek çok ülkesinde ekranlara gelen ve büyük ilgiyle izlenen Muhteşem Yüzyıl Kösem, yabancı basının da dikkatini çekiyor.

BBC'nin yeni belgeseli için Türkiye'ye gelen; ödüllü gazetecisi ve New York Times'ın önemli yazarlarından Simon Reeve Muhteşem Yüzyıl Kösem setini ziyaret etti. Dizinin oyuncuları, yapımcı ve senaristi ile belgesel için röportaj yapan Reeve'ye seti Farya karakterini oynayan Farah Zeynep Abdullah gezdirirken, kendisi aynı zamanda dizide küçük bir rol aldı.

Muhteşem Yüzyıl serisini büyük bir ilgi ile takip eden Rus izleyicilerin yeni ilgisi ise "Muhteşem Yüzyıl Kösem" oldu.

Dizinin Rus yayın kuruluşu geçtiğimiz gün seti ziyaret ederken, 13 Rus gazeteci de set ziyaretinde bulundu. Dizinin yapımcısı; Timur Savcı, yönetmeni Çağatay Tosun ve oyuncularından; Nurgül Yeşilçay, Farah Zeynep Abdullah ve Metin Akdülger ile röportajlar yapan Rus gazeteciler 28 bin 650 metrekare alana kurulan dev dekoru büyük bir ilgi ile dolaştı.

DEV PLATOLAR BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Başladığı ilk günden bu yana hikayesi ve oyunculukları kadar prodüksiyon yatırımıyla da bir kalite standardı haline gelen Muhteşem Yüzyıl serisi, Muhteşem Yüzyıl Kösem sezonlarında da bu konudaki iddiasını sürdürdü.