Gündem

Eda Nur'a Cinsel Saldırı Davasında Sanıklar Beraat Etti Eda Nur'a Cinsel Saldırı Davasında Sanıklar Beraat Etti Ankara’da Eda Nur Kaplan’ın cinsel saldırıya uğradıktan sonra bir binanın 15. katından atladığı iddiasıyla görülen davada karar açıklandı. Sanıklar beraat etti.
Anayasa Mahkemesi Kararı: Hırsız, Katil, Defol AKP Demek Suç Değil Anayasa Mahkemesi Kararı: Hırsız, Katil, Defol AKP Demek Suç Değil Anayasa Mahkemesi , AKP Trabzon mitingi öncesinde ÖDP İl Başkanlığı’na asılan “Hırsız, katil, defol AKP” pankartı nedeniyle altı ÖDP’liye Başbakana hakaret suçundan verilen cezanın ifade özgürlüğünün ihlali olduğuna karar verdi
AKP'li Birinci'ye Göre 17-25 Aralık Öncesi Fetö Tweetleri Suç Değil AKP'li Birinci'ye Göre 17-25 Aralık Öncesi Fetö Tweetleri Suç Değil AKP MKYK Üyesi Mücahit Birinci ise aynı dönemlerde AKP'lilerin FETÖ lehinde yaptığı paylaşımlar için "17-25 Aralık öncesi FETÖ gibi istihbari bir yapılanmayı, cemaat olarak telakki edip, bu noktada samimi beyanda bulunup tweet atan şahıslarda suç kastı olmaz" dedi.
28 Kişiyi Öldürüp Şükür Namazı Kılan 3 Hizbullahçı da Serbest... 28 Kişiyi Öldürüp Şükür Namazı Kılan 3 Hizbullahçı da Serbest... Hizbullah adına 28 vatandaşın öldürülmesi, 14 kişinin yaralanması, 1 kişinin kaçırılması ve 4 aracın yakılması eylemlerine katıldıkları gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılan ve bu cezaları Yargıtay tarafından onanan üç tetikçinin daha serbest kaldığı ortaya çıktı.
Erdoğan'dan Nato'ya İsveç ve Finlandiya Tepkisi: Terör Örgütü Misafirhanesi Gibi Erdoğan'dan Nato'ya İsveç ve Finlandiya Tepkisi: Terör Örgütü Misafirhanesi Gibi Erdoğan, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya katılma kararına ilişkin "Olumlu bir düşünce içerisinde değiliz. İskandinav ülkeleri terör örgütü misafirhanesi gibi" dedi.
Elon Musk Twitter'ı Satın Alma Sürecini Askıya Aldı Elon Musk Twitter'ı Satın Alma Sürecini Askıya Aldı Elon Musk, Twitter'ı 44 milyar dolara satın alma sürecinin "geçici olarak askıya alındığını" ifade etti.
Metin Gürcan Yeniden Tutuklandı Metin Gürcan Yeniden Tutuklandı Siyasal ve askeri casusluk' suçundan müebbet ve 35 yıla kadar hapis cezası talebiyle yargılandığı davada tahliye edilen, başsavcılığın itirazı üzerine hakkında tutuklama kararı verilen DEVA Partisi kurucu üyesi Metin Gürcan, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.
Nisa Bebeğin Durumu Hakkında Yeni Gelişme: Onay Alındı! Nisa Bebeğin Durumu Hakkında Yeni Gelişme Nisa bebekten yeni haber geldi. Bebeğin durumunun kritik olduğu ve kök hücre nakli yapıldığı öğrenildi. Ayrıca Nisa bebeğe, nefes alabilmesi için Trakeostomi uygulanma sürecinin başlatıldığı öğrenildi.
Türk Vatandaşı Olmanın Bedeli 400 Bin Dolara Yükseltildi Türk Vatandaşı Olmanın Bedeli 400 Bin Dolara Yükseltildi Resmi Gazete'nin Cuma günü yayımlanan sayısında Türkiye vatandaşlığına geçişiyle ilgili bazı düzenlemeler değiştirildi.
Binali Yıldırım: Bize Sosyal Medyayı Öğreteceksiniz Binali Yıldırım: Bize Sosyal Medyayı Öğreteceksiniz AKP Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, Bursa’nın Yıldırım ilçesinde anaokulu açılışına katıldı Yıldırım, "Bizler size okumayı yazmayı öğrettik, şimdi sıra sizde, bize bilgisayarı, interneti, e-devleti, sosyal medyayı öğreteceksiniz." dedi
Üniversitelilere Af Geliyor: Lisans ve Doktora Öğrencileri de Faydalanacak Üniversitelilere Af Geliyor: Lisans ve Doktora Öğrencileri de Faydalanacak AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu yaptığı açıklamada, "Üniversite öğrencileri için af çalışması başlattık. Lisans ve doktora öğrencilerini de kapsıyor. Temmuz ayından önce teklife dönüşecek." dedi.
FOX Genel Müdürü Cenk Soner Babasını Kaybetti FOX Genel Müdürü Cenk Soner Babasını Kaybetti FOX'un da bünyesinde olduğu The Walt Disney Company Türkiye'nin Genel Müdürü Cenk Soner en acı günlerinden birini yaşadı. Babası Salih Soner hayatını kaybetti.
Fazıl Say'dan Canan Kaftancıoğlu Tepkisi Yedirmeyiz! Fazıl Say'dan Canan Kaftancıoğlu Tepkisi Yedirmeyiz! Sanatçı Fazıl Say sosyal medyadan, Yargıtay tarafından hapis cezası onanan Canan Kaftancıoğlu'na destek paylaşımı yaptı. Say, "Canan'ın kılına dokunamaz kimse, yedirmeyiz" dedi.
Taciz İddiaları Eurovision'a Damga Vurdu! Taciz İddiaları Eurovision'a Damga Vurdu! Eurovision şarkı yarışması için İtalya'da bir lansman partisine katılan genç kadınlar, dans pistinde sanatçılar tarafından cinsel tacize uğradıklarını iddia ettiler. Yarışmanın sözcüsü, Torino şehir yetkililerinin iddiaları araştırdığın ifade etti.
Boynukalın'dan Özlem Zengin'e Allah Hidayet Versin Boynukalın'dan Özlem Zengin'e Allah Hidayet Versin Eski Ayasofya Camii İmamı Mehmet Boynukalın, Özlem Zengin'in Boynukalın'ın istifasında dahliniz var mı?" sorusuna verdiği cevaba yanıt verdi. Boynukalın, "Allah hidayet versin" dedi.
O Halk Deyimi Gerçek Oldu Çocuk Sütçüden Çıktı! O Halk Deyimi Gerçek Oldu Çocuk Sütçüden Çıktı! Halk arasında babasına benzemeyen çocuklar için kullanılan çocuk sütçüden mi deyiminin gerçeği yaşandı. Fulya Öztürk'ün sunduğu programa konuk olan Berkan isimli vatandaş, eşinin 'akrabam' diye tanıtarak eve çağırdığı sevgilisi ile yüzleşince stüdyoda gergin anlar yaşandı.
Şüphelendi 19 Yıllık Yalan Ortaya Çıktı  İki Çocuğunun Biyolojik Babası Olmadığı Ortaya Çıktı! Şüphelendi 19 Yıllık Yalan Ortaya Çıktı İki Çocuğunun Biyolojik Babası Olmadığı Ortaya Çıktı! F.D. 19 yıl önce evlendiği 4 çocuğunun annesi A.D.’nin öz amcası ve eniştesiyle ilişki yaşadığını ve iki çocuğunun da kendisinden olmadığını iddia ederek boşanma davası açtı. İki çocuğun F.D.’den olmadığı ortaya çıktı.