Gündem

Cüneyt Özdemir'den Murat Ongun Hakkında Olay Sözler: Trolleri Var Cüneyt Özdemir'den Murat Ongun Hakkında Olay Sözler: Trolleri Var Gazeteci Cüneyt Özdemir, İstanbul'da meydana gelen sel felaketi sırasında tatilde olduğu için eleştirilerin hedefi haline gelen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun basın toplantısını yorumladı. Özdemir, İmamoğlu'nun sosyal medyada büyük yankı uyandıran 'Saraçhane' videosuyla ilgili de konuştu.
Son Dakika: KYK Müjdesi Sonrası e-Devlet’te Erişim Sorunu Son Dakika: KYK Müjdesi Sonrası e-Devlet’te Erişim Sorunu AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) kredilerinin faizlerinin silindiğini söyledi. Açıklama sonrası e-Devlet’teki ilgili sayfaya erişim sorunu yaşanmaya başladı.
KYK Faizleri Silindi! Faizleri Ödemeyin Diyen Kılıçdaroğlu'na Teşekkürler Yağdı! KYK Faizleri Silindi! Faizleri Ödemeyin Diyen Kılıçdaroğlu'na Teşekkürler Yağdı! CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun gençlere ‘faizleri ödemeyin’ çağrısının ardından AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan KYK ile ilgili adım attı. Erdoğan’ın, tepkiler üzerine kredi faizlerinin sıfırlanacağını açıklamasının ardından #TeşekkürlerKılıçdaroğlu etiketi Twitter’da TT oldu.
Yandaş Yeni Şafak'ın Hedef Aldığı AKP'li Uysal: Asıl Hedefleri Erdoğan Yandaş Yeni Şafak'ın Hedef Aldığı AKP'li Uysal: Asıl Hedefleri Erdoğan Yandaş Yeni Şafak gazetesinin hedef aldığı eski İBB Başkanı Mevlüt Uysal, hakkındaki iddialara "Bu haberin konusu ben değilim." ifadeleriyle yanıt verdi. Uysal, "Sizce hedef kim? Sizin üzerinizden Cumhurbaşkanı’nın mı hedef alındığını düşünüyorsunuz?” sorusunu "Olabilir" diyerek yanıtladı.
Reuters Açıkladı: Dolar Ne Zaman 20-22 TL Olacak? Reuters Açıkladı: Dolar Ne Zaman 20-22 TL Olacak? Dolar/TL yüksek enflasyon, döviz politikalarına yönelik endişeler ve dışarıda doların güçlü seyri ile hazirandan beri yukarı yönlü baskı altında kalmaya devam ediyor. İşte o tahminin detayları...
Bahçeşehir Gölet'te Kaz Çalma İddiasıyla İlgili Emniyet'ten Açıklama! Bahçeşehir Gölet'te Kaz Çalma İddiasıyla İlgili Emniyet'ten Açıklama! İstanbul Emniyet Müdürlüğünden sosyal medyadaki Bahçeşehir Gölet'te, kadınların kazları çantasına koyup götürdüğü paylaşımlarla ilgili açıklama yaptı. İşte detaylar...
Erdoğan'ın Dünürü Orhan Uzun TCDD’den 126 Milyon TL'lik İhale Almış Erdoğan'ın Dünürü Orhan Uzun TCDD’den 126 Milyon TL'lik İhale Almış Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dünürü ve Bilal Erdoğan’ın kayınpederi Orhan Uzuner’in yönetim kurulu üyesi olduğu Uzka İnşaat’a bağlı Betra Şirketi, TCDD’den 126 milyon TL değerinde ihale aldı. Şirket, son 10 yılda TCDD’den 242 milyon TL’lik ihale aldı.
Öğretmen Ataması Başvurusu Ne Zaman, Nasıl Yapılacak? Öğretmen Ataması Başvurusu Ne Zaman, Nasıl Yapılacak? Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in, 1 Eylül'deki öğretmen atamasına ilişkin, 99 alanda öğretmen alımı yapılacağını duyurmasının ardından, öğretmen atama başvuru tarihinin ne zaman, nasıl ve nereden yapılacağı araştırmaya başlandı İşte detaylar...
5'li Çetenin Kılıçdaroğlu’ndan Neden Randevu İstediği Ortaya Çıktı! 5'li Çetenin Kılıçdaroğlu’ndan Neden Randevu İstediği Ortaya Çıktı! İktidara yakın şirketler, “zeytinliklerin madenciliğe açılması” için CHP’den destek istedi. Kılıçdaroğlu, şirketlerin “Engellemeyin” önerisini “Pişman olursunuz” mesajıyla geri çevirdi.
Hukuk Fakültesinde Modern Eğitim Geriliyor! Hukuk Fakültesinde Modern Eğitim Geriliyor! Bir öğretim görevlisi camide “kadınlara özel” fıkıh semineri vermeye başladı. Hukuk fakültesinde İslam hukuku ana bilim dalı kuruldu. Akademide İslami sigorta uygulamaları da ele alındı.
Deniz Poyraz Duruşmasında Saldırı Girişimi: Solcuları Gösterin Öldüreceğim Deniz Poyraz Duruşmasında Saldırı Girişimi: Solcuları Gösterin Öldüreceğim Deniz Poyraz davasının duruşması görüldüğü esnada Bayraklı Adliyesi’ne gelen bir kişi uzun namlulu silahla saldırı girişiminde bulundu.
AKP'nin Can Simidi: Alkollü İçkilere 5. Kez Zam Geldi AKP'nin Can Simidi: Alkollü İçkilere 5. Kez Zam Geldi Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, bugün itibarıyla bir içki grubuna ait ithal şarap, vodka, viski ve likör ürünlerine zam geldiğini söyledi. Söz konusu fiyat artışları, sene başından bu yana beşinci zam olma özelliğini taşıyor.
Yeni Şafak'tan AKP'li Mevlüt Uysal Hakkında Şok İddialar Yeni Şafak'tan AKP'li Mevlüt Uysal Hakkında Şok İddialar Yeni Şafak gazetesi eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın bakanlık ve bürokrasideki bağlantıları aracılığıyla HSK ve Danıştay’da bazı isimleri etki altına aldığını, adrese teslim özel ihaleler yaptırdığını iddia etti.
Kılıçdaroğlu Aktrolü Fena Yakaladı: Tırnakçı Kemal Nedir Ya.. Kılıçdaroğlu Aktrolü Fena Yakaladı: Tırnakçı Kemal Nedir Ya.. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, öğrencilerin KYK borçlarıyla ilgili önerilerinin ardından trollerin harekete geçtiğini ifade ederek, "Yine tutuştun, trollerle algı peşindesin Erdoğan; bir de aklınıza gele gele #TırnakçıKemal etiketi gelmiş" dedi.
Son 12 Seçim Anketinin Ortalaması: AKP'nin Önlenemeyen Düşüşü Son 12 Seçim Anketinin Ortalaması: AKP'nin Önlenemeyen Düşüşü MAK Danışmanlık, Haziran 2021’den Haziran 2022’ye kadar yaptığı 12 seçim anketinin sonuçlarının karşılaştırdığı dikkat çeken bir grafiği yayınladı. Anket sonuçlarında CHP ve İYİ Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı oyunu yüzde 42’den 51’e çıkarmayı başarırken Cumhur İttifakının oyu ise geriledi.
İTÜ'den Misafir Öğretim Görevlileriyle İlgili Flaş Açıklama! İTÜ'den Misafir Öğretim Görevlileriyle İlgili Flaş Açıklama! İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (İTÜ), misafir öğretim elemanı olan Doç. Dr. Aamir Hamid ve Doç. Dr. Farrukh Mazhar ile ilgili paylaşımlar sosyal medyada kısa sürede gündem olmuştu. İşte İTÜ'nün açıklaması...
20 Yıllık Aşk: Jennifer Lopez ve Ben Affleck Las Vegas'ta Evlendi 20 Yıllık Aşk: Jennifer Lopez ve Ben Affleck Las Vegas'ta Evlendi 17 yıllık ayrılığın ardından geçen sene barışan Ben Affleck ve Jennifer Lopez, Las Vegas’ta evlendi. Alex Rodriguez ile evliliğin arifesindeyken ayrılan Lopez, Ben Affleck ile 60 milyon dolara satın aldıkları malikanede yaşayacak. Jennifer Lopez ayrıca Affleck'in soyadını alacak.