Yıldız Savaşları! Fenerbahçe'den Galatasaray'a Açık Teklif!

Fenerbahçe Yöneticisi Metin Sipahioğlu'nun FB TV'de 1959 öncesi şampiyonluklara ilişkin yaptığı açıklamaların ardından Galatasaray Yöneticisi Yusuf Günay GS TV'de Sipahioğlu'na yanıt verdi. Fenerbahçe flaş bir hamleyle Twitter'dan Galatasaray'a açık teklifte bulundu.

Eklenme Tarihi: 01 Nisan 2021

İşte Fenerbahçe'nin paylaşımı

''Kulübümüzün resmi belgeler ve kanıtlarıyla talep ettiği, tarih yok sayılamaz dediği; 1959 öncesi Türkiye Şampiyonluklarına dair tamamen kanıtsız şekilde aleyhte iletişim yapan Galatasaray Kulübü'ne açık teklifimizdir! İstediğiniz mecrada (isterseniz sizin kanalınızda) ister Başkan seviyesinde, ister yöneticiler seviyesinde katılımlarla bu konuyu tüm Türkiye önünde tartışmaya davet ediyoruz!''

NE OLMUŞTU?

Metin Sipahioğlu'nun açıklamalarından satır başları şu şekilde;

"GALATASARAY BAŞKANININ ARTIK ART NİYETLİ"

"Galataasaray başkanı yine açıklama yaptı. Tek konu Fenerbahçe, Fenerbahçe, Fenerbahçe. Bizden onlarla ilgili bir açıklama gelmedi. Ama onlarda tek konu Fenerbahçe. Galatasaray Başkanının artık art niyetli konuştuğuna inanıyoruz.

Bu yayını yapmak zorunda kaldığımız için kullanmak zorunda kalacağımız üslup için özür dileriz. 2 katı yaşımdaki Galatasaray başkanına belgelerle cevap vermek hicap duyduğum bir şey ama onlar bunları söylemekten utanmıyorsa bizim de onlara cevap vermekten ötürü utanacak halimiz yok.

Galatasaray başkanının 1959 öncesi şampiyonluklar için yaptığı beyanatları konuşacağız. Karşısında nasıl bir lobi faaliyetleri içinde olduğunu değerlendireceğiz. Baba Gündüz Kılıç'ı anlatırken Ankara Demirspor'un şampiyonluklarından bahsediyorsunuz. Şimdi kabul etsenize Ankara Demirspor'un şampiyonluklarını. Biz mi hırsızız, siz mi hırsızsınız? Çıkın söyleyin Sayın Mustafa Cengiz. Bu kadar ikiyüzlülük olmaz.

"BURASI FENERBAHÇE CUMHURİYETİ'DİR"

Galatasaray başkanını Fenerbahçe ve devletimizi karşı karşıya getirme konusunda ciddi bir şekilde uyarmıştık. Ama bir insan bir şeyi 2 defa üst üste yapıyorsa bu hata değil kasıttır. Çok tehlikeli eyleme misliyle yanıt vermek zorundayız. Fenerbahçe Cumhuriyeti rahmetli Halit Deringör'ün ifade ettiği gibi bir sevgi cumhuriyetidir. Burası Fenerbahçe Cumhuriyeti'dir, bu bir metafordur ama bu Fenerbahçe Spor Kulübü'nün her zaman duruşu ortadadır, bellidir. Tertemiz tarihi bellidir.

"ŞAMPİYONLUK POSTERLERİNDEN KİMLERİ ÇIKARDIKLARI DA ORTADADIR"

Türkiye Cumhuriyeti tek devlettir ve Fenerbahçe'nin yaptıkları ortadadır. Hangi kulübünse kimse kusura bakmasın cemaatlerin, tarikatların etrafında gezindiği, bugün terör örgütü liderinin "onları himmetlerle ayağa kaldırmamız lazım" dediği ortadadır. Şampiyonluk posterlerinden kimleri çıkardıkları da ortadadır.

"AKIL YAŞTA DEĞİL BAŞTADIR"

Fenerbahçe Spor Kulübünün her zaman duruşu ortadadır ve bellidir. Bu tip metaforlar her kulüpte vardır. Ama bunlarla ayrılıkçı hale getirmek, akılın yaşta değil başta olduğunun en büyük kanıtıdır. Galatasaray taraftarlarının da kullandığı söylemler var. Galatasaray sosyal medya hesabından paylaşılan -Tek krallık Galatasaraylılık- görüntüsü ekrana getirildi. Tek krallık Galatasaraylılık' yazmışlar. Galatasaray Spor Kulübü, Türkiye'nin yönetim şeklini tanımıyor, krallık istiyorlar mı diyelim. Akıl yaşta değil baştadır. Biz bu işlere girmeyiz. Galatasaray'ın sürekli Fenerbahçe'yi devletle karşı karşıya getirmeye çalışıyor, yalan beyanlarla devletimizi meşgul etmekte.

Yeter artık. Türkiye Cumhuriyetinin bunlara ihtiyacı yoktur. Devlet ile Fenerbahçe'yi karşı karşıya getirmeye çalışmalarına yanıt vermek zorunda mıyız? Böyle saçmalık olur mu? Her hafta aynı şey oluyor yeter ya. Her şampiyonluğumuzun posteri de ortadadır.