Yasmin Erbil: Babamın kız arkadaşları beni görünce titremeye başlar

Şovmen Mehmet Ali Erbil'in küçük kızı Yasmin Erbil sunucu oldu. Bundan böyle hafta sonları tv100'de yayınlanacak 'Yasmin Erbil'le Magazin Hattı' programını o sunacak. Yasmin, babasıyla ilişkisinden özel hayatına tüm merak edilenleri Hürriyet'ten Cengiz Semercioğlu'na anlattı.

Eklenme Tarihi: 13 Mayıs 2019

Evet Yasmin, magazin programlarına konu oluyordun... Şimdi sen magazin programı sunacaksın, nasıl oldu bu iş?

- Sosyal medyadaki fotoğraflarım haber olmaya başladıktan sonra sunuculuk teklifleri bana her zaman geliyordu. Ama “benimle uğraşan magazin programlarında neden çalışayım” diye düşündüğüm için kabul etmiyordum. Sonra baktım sektörde bu işler böyle yürümüyor, illa bir yerden başlamam lazım... Kendimi göstermek için bu fırsatı değerlendirmek istedim.

Peki neden diğer teklifleri kabul etmedin de tv100’deki programı sunmak istedin?

- tv100’ün hem yeni bir kanal olması hem de Okan Bayülgen, Seren Serengil gibi bilindik isimlerin kadrosunda olması kararımı etkiledi. Bir de babam bana hep “Önüne çıkan fırsatları değerlendirmen lazım. Yönü sen belirleyeceksin ama bir yerden başlaman gerek” derdi. Ben de artık başlangıç yapmak istedim.

Bu kararı vermeden önce babana danıştın mı?

- Babama danışmadan karar verdim. (Gülüyor) Ona direkt programı sunacağımı söyledim, çok sevindi.

Evet, hatta senin stüdyoda çekilen fotoğrafını sosyal medya hesabında “Gurur” notuyla paylaştı. O gönderiyi görünce ne hissettin?

- Bana zaten sürekli sosyal medyaya nasıl fotoğraf koyacağını soruyordu. Ben de anlattım, hatta “hemşireye söyle, o da sana yardım eder” dedim. O başka şeylerde daha iyi olduğu için sosyal medyayı henüz kavrayamadı. (Gülüyor)

Nelerde daha iyi?

- Onu siz daha iyi biliyorsunuz... (Gülüyor)

Yani senin fotoğrafını paylaşacağını biliyor muydun?

- Yok, bana sürpriz oldu. Hemşireden yardım alarak paylaşmış. Ben o paylaşımı takside giderken gördüm. Bak-tım altına da “gurur” yazmış. Gerçekten benim için çok duygusal bir andı. Ben de onun paylaşımını “Senin gurur yazan o ellerini öperim” diye Instagram’ıma koydum. Çok hoşuma gitti. Bir kız çocuğunun en büyük hayallerinden biri babasını gururlandırmaktır. Direkt gurur yazınca, bir hayal gerçek oldu.

ÜNLÜ ÇOCUĞU OLMANIN AVANTAJI YOK
Ünlü anne-babanın çocuğu olmak zor mu?

- Çok zor... Bence sıfır avantajı var... İnsanların ağızlarında bir torpil torpil dolanıyor ama durum tam tersi. Kimse sana torpil yapmıyor. Ünlü bir anne babanın çocuğu olabilirsin ama senin de bir özelliğinin öne çıkması lazım.

Senin ne özelliğin var?

- Dış görünüşüm sağ olsun annemden geldi. Bir de yetenekli olduğumu düşünüyorum. Tabii ki bunu sadece ben değil, tiyatro hocalarım da söylüyor.

İçtenliğin ve enerjini de babandan almışsın...

- Kesinlikle öyle... Bunu herkes söylüyor. Bir yere gidince “sanki babanın enerjisi içeri girdi” diyorlar. Ben de bununla gurur duyuyorum.