Yasak Aşk Üçgeni Rus Danscının Sonu Oldu, Kiralık Katil Tarafından Öldürüldü

30 yaşındaki Rus dansçı Natalia Pronina, 23 Aralık'ta maskeli bir adam tarafından evine girmeye çalıştığı sırada silahla vurularak öldürüldü.

Eklenme Tarihi: 09 Şubat 2021

Gece kulüplerinde dansçılık ve aynı zamanda öğretmenlik yapan Natalia Pronina, kukuletalı ve maskeli bir kişi tarafından 23 Aralık'ta evine girmeye çalıştığı sırada vurularak öldürüldü. Cinayetin sır perdesini aralamaya başlayan polis, 30 yaşındaki kadının iş insanı olan zengin bir politikacı ile aşk yaşadığı ve yasak aşkı vekilin karısının öğrendiği bilgisine ulaştı.

Uluslararası birçok dans festivalinden ödüllü genç kadının, öldürülme anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde Pronina'nın, evinin kapısını açmaya çalışırken arkadan beliren bir adam tarafından kısa mesafeden silahla ateş edilerek vurulduğu görüldü. Polisin hazırladığı raporda katilin, silahı atmadan önce dikkatleri uzaklaştırmak için el bombası attığı kaydedildi.

dansçının yakın arkadaşı Valeria Anzhelika, "Düşmanı yoktu, bunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Bu korkunç olayın ardında onun hayranlarından biri olabilir ve cinayetin sebebi kıskançlık olabilir. Ciddi bir ilişkisi yoktu. Reddedilen hayranlardan birinin onu öldürmüş olması olasıdır." dedi. Yerel gazetelerde yayınlanan haberler de ise Natalia ve kimliği açıklanmayan milletvekilinin yasak aşk yaşadığı ancak aşkın vekilin karısının öğrenmesiyle bittiği öne sürüldü. Ayrıca dansçının vekilin karısından tehdit aldığı ve Pronina'yı "Ayağını denk al, yoksa başına gelecekler var." diye tehdit ettiği iddia edildi. Polis, yasak aşkı öğrenen eşin, kiralık katil tuttuğu iddiası üzerinde duruyor.

Hazırlanan diğer raporda ise milletvekilinin metresi olan psikolog Elena Sosnovskaya'nın genç kadını öldürmesi için kiralık katil tuttuğu bilgisi yer aldı. İddiaya göre, Sosnovskaya ve Pronina işadamıyla ile aynı dönemde birlikteydiler ve Sosnovskaya'nın bir de beraber yaşadığı erkek arkadaşı vardı. Erkek arkadaşından dansçıyı öldürmesi için bir suikastçı tutmasını istediği öne sürülen psikolog, iddiaların ardından gözaltına alındı. Kendisiyle birlikte cinayete karıştığı düşünülen 4 kişi ile hakim karşısına çıktı.