Vücudunuzu Tanıyın! Bikininizi Seçmeden Önce Bu Rehbere Bakın

Yazları tatiline çıkmadan önce bikini alışverişi en önemli konulardan biri haline geliyor. Peki sizin vücut tipinize hangi bikini modelleri uyuyor?

Eklenme Tarihi: 31 Mayıs 2021

Deniz, kum, güneş… Belki de bu üçlüyü her zamankinden daha çok özledik. Tatil planları yaparken kara kara aldığınız kiloları mı düşünüyorsunuz? Hiç üzülmeyin, bu yazıyı okuduktan sonra sizi en formda gösterecek mayo tipini bulacaksınız.

Hem rahat hem de şık, sizi en iyi şekilde hissettirecek seçimleri listeledik.

Aynaya baktığınız zaman dar omuzlar ve geniş basen bölgesi görüyorsanız armut vücut tipine sahipsiniz. Ülkemizdeki en yaygın vücut tipi olmasının yanı sıra Beyonce ve Jennifer Lopez'in de armut tipi vücuda sahip olduğunu belirtmekte fayda var.

Göğüs bölgesini ön plana çıkarmak için açık renk fırfırlı, desenli üstler,

Kalçayı gizlemek için ise yüksel bel, koyu renkli altlar tercih etmelisiniz.

Eğer beliniz ince, kalça ve göğsünüz birbiriyle orantılı büyüklükte ise kum saati vücut tipine sahipsiniz. Eğer kum saati iseniz çok şanslınız, size ne giyseniz yakışır!

Bantlı, straplez, yüksek bel, boyundan bağlı hiç fark etmez, halk arasında 90-60-90 olarak tanımlanan vücut tipine genel olarak her türlü mayo ve bikini yakışır. Bu senenin trendlerinden olan belden ip bağlamalı bikinileri ise şiddetle öneriyoruz.

Ariana Grande, Kate Hudson gibi vücudun üst kısmı çok ince, kalçalara doğru genişleyen vücut tipine ise üçgen deniliyor.

Dikkatleri vücudunuzun üst kısmına çeken desenli, fırfırlı ve işlemeli üstleri koyu renkli altlarla eşleştirdiğinizde en iyi sonucu elde edebilirsiniz.

Etekli ve derin dekolteli mayolar, straplez, destekli üstler de önerebileceklerimiz arasında.