Van Gaal'in havaalanı fotoğrafı sahte çıktı!

Hollandalı Louis Van Gaal'in İstanbul'a gelmek üzere Amsterdam'dan hareket ettiği haberleri Fenerbahçe taraftarları heyecanlandırdı. Ancak gösterilen fotoğraf Amsterdam havaalanından değil. (CNN Türk)

Eklenme Tarihi: 12 Haziran 2018

Fenerbahçe'nin Louis Van Gaal'le ilgilendiği biliniyor. Hollandalı hocanın birkaç gün önce bir transfer teklifini kabul ettim demesinin ardından bu iddialar kuvvetlenmişti.

Ancak dün gece sosyal medyada yayınlanan bir fotoğrafla Van Gaal'in İstanbul'a gelmek üzere Amsterdam havaalanında olduğu iddia edildi.

Bahsi geçen fotoğraf dikkatle incelendiğinde fotoğrafın Amsterdam'da çekilmediği anlaşılıyor. Fotoğraftaki yazıların Portekizce (boa viagem-iyi yolculuklar) olduğu görülüyor.Muhtemelen bu fotoğraf 2014 Dünya Kupası sırasında Brezilya'da çekildi. O dönem Hollanda'nın teknik direktörü Louis Van Gaal'di. Manchester United döneminden de olma ihtimali var, ancak yeni olmadığı kesin.

Daha da ötesi fotoğrafı ilk paylaşan sözde Brezilyalı hesabın daha sonra Türkçe tweet atıp Türk basınıyla dalga geçtiği de görülüyor.