Ünlülerin Diyetisyeni Zehra Bora kimdir?

Uzman Diyetisyen Zehra Bora kimdir? Cinselliği artıran besinler önerisiyle dikkat çeken Zehra Bora merak konusu oldu. Peki Zehra Bora hakkında neler biliniyor?

Eklenme Tarihi: 06 Ekim 2020

Uzman Diyetisyen Zehra Bora, ilk ve orta öğrenimini Mehmet Akif İlköğretim Okulu'nda birincilikle tamamlayıp ardından İstek Özel Kemal Atatürk Lisesi'nde %100 burslu eğitim alarak lisans öncesi eğitimini bitirdi.

Ortaokul ve lise hayatı boyunca lisanslı olarak Enka Spor Kulübü'nde atletizm sporu ile ilgilenip aynı dönemde basketbol takımında yer aldı. 2012 yılında Beslenme ve Diyetetik bölüm birincisi olarak Haliç Üniversitesi’nden mezun oldu.

Daha sonra alanında uzmanlaşmak için Başkent Üniversitesi'nde 2012 yılında lisansüstü eğitimine başladı. ‘Spor Salonunda Çalışan Vücut Geliştirme ile İlgilenen Spor Hocalarının Beslenme ve Supplement Tüketim Durumlarının Saptanması’ konulu bitirme tezi ile yüksek lisans derecesi alarak 2014 yılında ‘Uzman Diyetisyen’ unvanını aldı.

Lisansüstü eğitimine başladığı 2012 yılında Ağaoğlu My Club World Spor Merkezi’nde diyetisyen olarak mesleğine ilk adımını attı.