Ümitcan Uygun'un Arkadaşı Gökhan Özbolat Canlı Yayında Şiddeti Yayınladı

Ümitcan Uygun'un arkadaşı Gökhan Özbolat, bir kadına şiddet uyguladığı anları sosyal medya hesabında paylaştı. Sosyal medyada 7 aydır konuya dikkat çekilmesine rağmen Özbolat'a soruşturma açılmadı.

Eklenme Tarihi: 09 Mart 2021

Gökhan Özbolat adlı erkeğin bir kadına şiddet uygulamasına ve bu anları sosyal medyadan canlı olarak yayımlanmasına dair 7 aydır herhangi bir işlem yapılmadı. 7 ay önce çekilen ancak bugün tekrar gündem olan görüntüler hakkında Ankara Emniyeti tarafından henüz bir açıklama yapılmadı.

Ankara’nın Keçiören ilçesindeki evinde 3 Haziran 2020 tarihinde şüpheli bir şekilde ölü bulunan Aleyna Çakır’ın (Sema Esen) ölümünde baş şüpheli olan Ümitcan Uygun’un arkadaşı Gökhan Özbolat’ın bir kadına şiddet uyguladığı anlara ait çekilen videonun eski olduğu ortaya çıktı. Görüntüler ilk olarak 24 Ağustos 2020 tarihinde ortaya çıkmış ve büyük tepki toplamıştı. Görüntülerin bugün tekrar dolaşıma girmesiyle yine Özbolat’ın tutuklanması çağrısı yapıldı.


21 yaşındaki Aleyna Çakır'ın (Sema Esen) erkek arkadaşı olduğunu söyleyen Ümit Can Uygun, 3 Haziran 2020 günü polisi arayarak Çakır'ı evinde ölü bulduğunu söyledi. Aleyna Çakır Keçiören'deki evinde boynunda iple ölü bulunmuştu. Ümitcan Uygun'un daha önce Aleyna Çakır'a şiddet uyguladığı anlara ait görüntüler ise ölümünden kısa süre sonra sosyal medyada yer almıştı.

Aleyna Çakır'a şiddet uyguladığı anları kayda alan Uygun, genç kadının baygın hallerini canlı yayında yayınlamıştı. Bunun üzerine Esen'in ölümüyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında Ümitcan Uygun, polis ekiplerince gözaltına alınıp ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı. Günlerce televizyon programına katılan Sema Esen'in ailesi, kızlarının ölümünden Ümitcan Uygun'un sorumlu olduğunu ifade etmişti. Adli Tıp Kurumu, evinde ölü bulunan Aleyna Çakır'da tespit edilen doku ve sperm örneğinin Ümitcan Uygun'un DNA'sı ile uyumlu olduğunu da belirlemişti.