Uçak yolculuğunda giymemeniz gereken 10 kıyafet

2019'da uçak yolcuğu açsından rekor bir yıl oldu. Ocak ayından beri 4.6 milyon kişi hava yolunu tercih etti. Kıyafet seçimi yolculuklar için her zaman önemlidir. Özellikle uzun uçak yolculuklarınızı size vereceğimiz bazı tüyolar ile daha çekilir hale getirebilirsiniz. (POSTA)

Eklenme Tarihi: 23 Ekim 2019

İşte doktorlar, cankurtaranlar ve gezginlerin size 'uçakta asla giymeyin' dediği bazı kıyafetler...

Taytlar

Uçuş sırasında, bacaklardaki damarlar fazla stres altına girer.Bu stresin nedeni de küçük bir koltukta saatlerce oturmak zorunda olmanızdır. Taytlar bacaklarınızı sıkarak kan dolaşımının yavaşlamasına neden olur. Doktorların bu durumuna verdiği isim ise 'ekonomi sınıf sendromu'.

Sentetik kumaşlar da iyi bir tercih değil. kıyafet seçerken doğal olmasından ve vücudunuzu tahriş etmeyeceğinden emin olun.

Jean

Belinizi kısacak her türlü pantolon modelinden vazgeçin. Jean'ler, esnemeyen kumaşlardan yağıldığı için belinizde ciddi bir baskı oluşturacaktır. Bel kısmı lastikli kıyafetler tercih etmeniz, oturduğunuzda belinizin rahatlıkla esneyebilmesini ve kan basıncında değişik olmamasını sağlayacaktır. Uçakta rahat edebilmeniz için jean'lerden uzak durun.

Dar sütyen

Uçak yolculuklarında doğru iç çamaşırını seçmek de önemlidir. Size dar gelen bir sütyenle yolculuk yapmak, son derece can sıkıcı bir durum olacaktır. Kendi ölçünüzde, sıkmayan bir sütyen takmanız, omuzlarınızın ve sırtınızın ağrımasını önler, uçak koltuğunda daha rahat oturmanızı sağlar.

Sütyenlerin metal aparatları da havalimanında güvenliğin engeline takılabilir. Bralet giyinmek en doğru seçim olacaktır.

Tulum

Tulumlar uçak yolcuğu için başlangıçta çok rahat görünebilirler ancak iş tuvalet ihtiyacına geldiği zaman, durum tam bir kabusa dönebilir. Tuvalet ihtiyacınızı gidermek için tulumun üst tarafını tamamen açmanız gerekecek ve steril olmayan bir ortamda bunu yapmak pek de doğru değil. Bu durum tek parça olan tüm kıyafetler için geçerli.