Türkiye'de 2000'li yıllardan önce televizyonda izlenen şeyler

O dönem yapılan programların, seyrettiğimiz şeylerin bu zamana kıyasla ne kadar farklılaştığını görmek sizi biraz hüzünlendirebilir hatta yer yer şaşırtabilir. İşte o programlar.. (Eda Aytekin- Onedio)

Eklenme Tarihi: 05 Ekim 2018

1. Siyasilerin kuklalarının komik olaylar yaşadığı müthiş parodi dizisi Plastip Show

Cihat Hazardağlı ve ekibinin hazırladığı bu mini dizi, Show Tv'de haberlerden önce yayınlanırdı. Gündem konusu neyse bölümde o hicvedilirdi. Seyirci olarak biz gülerdik, siyasiler de bu tiplemelere hiç sesini çıkarmazdı.

2. Siyaseti harika bir mizahla harmanlayarak ince ince eleştiren Olacak O Kadar

Levent Kırca ve Oya Başar'ın ekibiyle birlikte yaptığı bu komedi serisi çok uzun yıllar devam etti. Jet Ski skandalından, susuz İSKi günlerine kadar hemen hemen her şey hicvedildi. Hala daha çoğu skeçte kullanılan replikler dilimizde döner durur.

3. Kemal Sunal'ın "Eşşoğlueşşek" lafının sansürlenmediği filmler

Dünyanın en güzel "eşşoğlueşşek" lafını şüphesiz ki Kemal Sunal söyler. Bu laf onun neredeyse imzasıdır, bütünüdür. Şimdi onun filmlerinde bu replik geldiği zaman ses kesiliyor ama biz biliyoruz ki "eşşoğlueşşek" lafı en çok ona yakışıyor.

4. Stüdyoda rakılı sıra gecesi ortamının kurulduğu İbo Show

Bir yanda yoğrulan çiğ köfteler, bir yanda Kazancı Bedii'nin okuduğu uzun havalar, diğer yanda rakı şişeleri, boş kalmayan kadehler. Hepsini de canlı olarak gördük, izledik.