Türk Televizyonlarında Reyting Uğruna Yapılmış Saçmalıklar

Türk Televizyon tarihinde reyting uğruna yapılmış ve anlam verilmeyen saçmalıklardan bazılarını hatırlayalım.

Eklenme Tarihi: 19 Şubat 2021

Bülent Ersoy'un canlı yayında elma yemiş Pamuk Prenses gibi bayılması.
Kendi şov programında gerçekleşen bu ilginç olayı görenler 'Bir insan ancak bu kadar "piremses" gibi bayılabilir' dedirtmişti. Olay tansiyon oynamasına bağlandı ama bunun bir reyting malzemesi olduğu da dikkatli gözlerden kaçmamıştı.

Tülin'le bir türlü evlenemeyen Caner'in canlı yayında kafasında bardak kırması.
Bu çocuğun gözü hep yaşlı, sinirleri hep bozuktu hatırlarsanız. Sebebi ise bir türlü kavuşamadığı Tülin'di. Sonunda bir gün yayındayken kafasında bardak kırdı, ağzı yüzü tövbe estağfurullah bir tuhaf hale geldi. Caner'in daha sonra bu hamle için yapımcılardan 100 USD aldığı iddia edildi.

Geleceği gördüğünü ve hatta havada uçabildiğini iddia eden Sabri Bey'in uçuş denemeleri.
İlk olarak Esra Ceyhan'ın programında gördüğümüz Sabri Bey'in, gerçekten orada ne işi olduğunu anlamamıştık. Zaten bir süre sonra kendisinin bir reyting kurdu olduğunu, katıldığı diğer programlarda da gördük. Adamın tek numarası uçtuğunu iddia edip uçamamasıydı ama herkes "ya uçtuğu programı kaçırırsam?" diye ekran başından da ayrılmadı.

A Takımı programını yapan Savaş Ay'ın bir AVM yangını esnasında olay yerine koşarak gitmesi ve inandırıcı olması için yüzüne is sürmesi.
Savaş Ay'ın A Takımı programı ile reyting rekorları kırdığı bilinen bir gerçek. Her seferinde ya birbirine giren konuklar ya da başka bir sansasyonun zeminini hazırlardı usta gazeteci. Bu kez de yangın haberini sunarken alevler içinde kalmış gibi yüzünü kömür karasına bulamıştı.