Tosun Paşa filmi hakkında bilmediğiniz bilgiler

Tosun Paşa filmi herkesin izlemeye doyamadığı ender filmlerden. Seveni olduğu kadar sevmeyeni de vardır kuşkusuz fakat biz seveninin daha çok olduğunu düşünüyoruz.

Eklenme Tarihi: 06 Haziran 2018

Tosun Paşa filmi herkesin izlemeye doyamadığı ender filmlerden. Seveni olduğu kadar sevmeyeni de vardır kuşkusuz fakat biz seveninin daha çok olduğunu düşünüyoruz. Bunun için de sizlere Tosun Paşa filminden pek bilmediğiniz 8 bilgiyi sunuyoruz. Hazırsanız, başlayalım...

Hababam Sınıfının Akil Hocası Akil Öztuna, bu filmde de Akil adıyla karşımıza çıkıyordu. Bilmeyenleriniz için söyleyelim sanatçı film çekimleri sırasında deveden düşmüş, geçirdiği iç travma sebebiyle de vefat etmiştir.

Fark ettiyseniz eğer Seferoğulları, Tosun Paşa kılığına giren Şaban’ı bu olaydan önce görüyor. E! Peki nasıl olur da daha önce gördükleri adamı tanıyamıyorlar? Bu soruya Arzu Film ve Ertem Eğilmez’in şöyle bir cevabı var: "Bunu biz de merak ettik vaktiyle. Yapımcı Ertem Eğilmez'e bu sahnede bir hata mı yaptınız acaba diye sorduk, hayır dedi. Peki bizi fark edemeyecek kadar enayi mi sandınız dedik, hayır Seferoğulları'nı sandık dedi... Başka sorun var mı dedi, yok dedik. Kalktık gittik zaten"

Kemal Sunal ve Şener Şen filmin başrolüydü malumunuz. Birbirlerine yakın dönemlerde çekilen birçok filmde bir arada rol alan bu ikiliden Şener Şen bu filmde 35, Sunal ise 32 yaşında genç bir delikanlıydı.