Teşkilat'ın Zehra'sı Deniz Baysal: Kendi Değerimi Biliyorum!

Oynadığı pek çok dizi ile hafızalara kazınan Deniz Baysal, Teşkilat dizisinin çekimleri arasında Hürriyet'ten Hakan Gence ile söyleşi gerçekleştirdi.

Eklenme Tarihi: 04 Nisan 2021

Hayatını dönemlere bölsek... Nasıl bir yaşamdı seninki?

20’lerin başı mücadele, 25 yaş itibariyle hayallerime daha çok yaklaşma, 30 yaşımı da hayallerime kavuşma olarak özetleyebilirim.

Küçük yaşlarda basketbol oynarken bir gün ülkenin başrol oyuncularından biri olacağın aklına gelir miydi?

Aklımın ucundan bile geçmezdi! Dizi ve film izlemeyi çocukluğumda da çok severdim. Kendimi içinde hayal ederdim, evet ama bu sadece bir hayaldi. Şimdi o hayal ettiğim setlerde olmak, bu işi yapmak o kadar kıymetli ki...

ÇOK ÇEKİNGENDİM

Basketbol sahasından tiyatro sahnesine geçiş nasıl oldu?

Basketbol benim için çok uzun sürmedi. Zayıf bir yapım vardı, çok yoruluyordum ve istediğim keyfi alamıyordum. Annem beni okulun tiyatro koluna yazdırdı çünkü izlediğim oyunlar beni çok etkilemişti. Bir daha da kopamadım. Eksik kalan parçamı bulmuş oldum.

O dönem bir maçta burnunun kırılması da hayatının kırılma noktalarından biri olmuş sanırım...

Burnum okul bahçesinde arkadaşlarımla oynarken kırıldı. Hayatımı değil, burnumu değiştirdi sadece. Eskiden çok takardım, şimdi benim için bir şey ifade etmiyor.

Tiyatro öğretmenin sayesinde oyunculuk için bir görüşmeye gittiğinde yüzünde sargılar varmış. Neler yaşadın?

İsteksizdim açıkçası. Bir ajansa yazılayım, televizyonlara çıkayım, İstanbul’a gideyim... Kendimde böyle bir güç bulamıyordum, hiçbirini düşünemiyordum bile.

Neden?

Çok çekingendim. Sağ olsun hocam beni gitmem için zorladı. Sargılar nedeniyle o gün fotoğraf çekimim olamadı tabii. Yolculuk da işte böyle başladı...