Acun Ilıcalı açıkladı: İşte Survivor 2019 yarışmacıları

Şubat 2019'da başlayacak Survivor öncesi Türkiye ve Yunanistan takımlarının karşılaşacağı serüvende yer alacak 12 isim belli oldu. 

Eklenme Tarihi: 26 Ocak 2019

Merakla beklenen Survivor 2019 geldi çattı. Türkiye ile Yunanistan arasında kıyasıya bir mücadeleye sahne olacak yarışmaya katılanlar ise açıklandı. İşte Acun Ilıcalı'nın O Ses Türkiye yarı finalinde açıkladığı Survivor 2019'un Türkiye takımındaki yarışmacıları...

1- Hakan Kanık

Hakan Kanık, Masterchef'in ardından Survivor'a da katılmak adaylar arasında yerini aldı. Henüz 19 yaşında olmasına rağmen Masterchef yarışmasında yarı finale kadar gelme başarısını elde eden Hakan Kanık, basketbol sporuyla ilgilenmiş ve bir dönem vücut geliştirme yapmıştır. Aşçılık alanında kariyerini ilerleten Hakan Kanık, Survivor'a katılmayı çok istediğini ve eğer katılırsa Survivor olmadan asla dönemeyeceğini ifade ediyor. İşte, Hakan Kanık'ın Survivor öncesi açıklamaları; "Sevdiklerimizden ayrı kalacağız, ailemizden uzak kalacağız. Ama adada ben illaki bir şeyle bulurum ve takımımı doyururum. Survivor'un parkurları çok uzun ve engebeli, acayip özellik gerektiren parkurlar. Ama ben burada yaşımın verdiği avantajla, atiklikle bütün parkurların üstesinden geleceğimi biliyorum. Asıl soru kimin beni yeneceği değil, kimin beni durdurabileceğidir."

2- Seda Ocak

Seda Ocak, eski Survivor yarışmacısı milli atlet Sema Aydemir'in ikiz kardeşidir. Seda Ocak, 4 yaşında ve Bursalıdır. Eski milli atlet ve antrenördür. İki çocuğu vardır. Seda Ocak Survivor 2019 tanıtım filminde kendisini şu sözlerle anlatıyor, "Atletizme Sema ile birlikte başladık sonra branşlarımızı seçtik. Ben 100 metre engelli koşucuyum. 2003 yılında evlendikten sonra sporu bıraktım. Survivor’a hazırlık aşamasında günde 2 antrenman yaptık. Zorlandık ama değdi. Gözümün kara olmasının parkurlarda işe yarayacağını düşünüyorum. Canım tatlı değildir, hırsıma da güveniyorum."

3- Kader Karakaya

22 yaşındaki Kader Karakaya, Survivor 2019'a "Takımın bana ihtiyacı var" sloganı ile Bursa'dan katılıyor. FB spor okullarında futbol eğitmeni olan Kader Karakaya, "Survivor beni heyecanlandırıyor" diyor. Yarışmanın tanıtım videosunda kendini anlatan Kader Karakaya, 4 yaşında spora başladığını ve küçük yaşlarda Lösemi hastalığına yakalandığını belirterek, "Hayat beni bir Survivor olarak yetiştirdi" sözleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Küçük yaşlardan beri mücadele içinde olduğunu dile getiren Kader Karakaya, yarışmaya katıldığı takdirde açlığın kendisini zorlayacağını düşünmediğini söylüyor. Bir Survivor yarışmacısında olması gereken bütün kriterlerin kendinde olduğunu dile getiren Kader Karakaya, Survivor'u izlerken "damarlarımdaki kan akışı hızlanıyor" diyor.