Spielberg, Batı Yakasının Hikâyesi filmini yeniden çekiyor

Steven Spielberg, Jerome Robbins ve Robert Wise’ın yönetmenliğinde çekilen 1961 yapımı Batı Yakasının Hikâyesi (West Side Story) filmini yeniden çekiyor. Yeni film 18 Aralık 2020’de gösterime girecek.

Eklenme Tarihi: 18 Haziran 2019

“Batı Yakasının Hikâyesi”, birbirine düşman iki sokak çetesinden Jets’in üyesi Tony ile Sharks’ın liderinin kız kardeşi Maria arasındaki tutkulu aşkı konu alıyordu. Dillere pelesenk olan şarkıları ve başarılı koreografileriyle film, sinema tarihinin unutulmayan yapımları arasında yer aldı. Bir süredir hazırlık aşamasında olan filmin çekimlerine kısa süre önce başlandı. Çekimlerin başlaması ile birlikte filmden ilk görsel de paylaşıldı.

Steven Spielberg’ün yöneteceği “Batı Yakası Hikâyesini” yeniden çevriminin başrolünde “Baby Driver”daki performansıyla iyi bir çıkış yakalayan Ansel Elgort yer alıyor. Filmde Maria karakterine, ilk kez bir filmde rol almaya hazırlanan 17 yaşındaki Rachel Zegler hayat veriyor.

Ansel Elgort ve Rachel Zegler’ın yanı sıra filmin oyuncu kadrosunda tiyatro kökenli Ariana DeBose (Anita), Tony ödüllü David Alvarez (Bernando), Josh Andrés Rivera (Chino), bu yıl The Report ile adından söz ettiren Corey Stoll ve Tony adayı Brian D’Arcy gibi önemli isimler bulunuyor. Orijinal filmde Anita rolüyle Oscar kazanan Rita Moreno, yeniden çevrimde Valentina karakteriyle izleyici karşısına çıkacak.

1957 yapımı aynı adlı Broadway müzikalinin bir uyarlaması olacak filmin senaryosunu, daha önce Steven Spielberg’le pek çok kez çalışıp Munich ve Lincoln filmleriyle Oscar adaylığı elde eden Tony Kushner kaleme alacak. “Batı Yakasının Hikâyesi”nin yeniden çevrimi, 18 Aralık 2020’de gösterime girecek.