Sevişme sahneleriyle olay olan diziler

Sevişme sahneleriyle olay olan diziler.

Eklenme Tarihi: 07 Nisan 2017

Hürriyet - Her yeni sezonla birlikte TV ekranlarında da amansız bir rekabet başlıyor. Dudak uçuklatan bütçeleriyle birbirinden iddialı diziler ekranda tutunma savaşı veriyor. Bazılarının ömrü kısa sürüyor bazıları ise senelerce izlenme rekorları kırıyor.

En çok izlenen dizilerin bir ortak kaderi daha var: Çok eleştirilmek. Hele içinde cinselliği çağrıştıran sahneler varsa. İşte Türkiye'de ekranların son yıllara damga vuran, çok izlenen ama bir o kadar da tartışılan ve eleştirilen o diziler.

Bir dönemin çok izlenen dizilerinden Öyle Bir Geçer Zaman ki Soner ve Bahar karakterlerinin duş altında sevişme sahnesi çok konuşulmuştu. Dizinin yayınlanan bölümünde Soner’in sarhoş bir şekilde Bahar’ın evine gelmesi ve Bahar’ın ayılması için Soner’i duşa sokmasında ikili arasında yaşanan yakınlaşma sahnesi RTÜK’ü harekete geçirdi. RTÜK bu sahnelerin ‘’Çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel-ahlakî gelişimine zarar verici nitelik’’ gerekçesiyle ceza kesti.

Türk TV tarihinin en çok izlenen ve en çok tartışılan dizilerinden biri de Aşk-ı Memnu'ydu. Halid Ziya Uşaklıgil'in 100 yılı aşkın bir süre önce yazdığı romandan uyarlanan dizideki "gelin" ve "yeğen" aşkı tartışma konusu oldu önce. Ama en çok dizinin ilk sezon finalindeki 5 dakika 30 saniyelik bu sahne konuşuldu. Bu öpüşme sahnesi fazla uzun bulundu ve yine bir ceza kesildi.