Seren Serengil İle gündeme gelen Burun Ucu Pıtlaması nedir?

Seren Serengil İle gündeme gelen yeni estetik operasyon 'Burun Ucu Pıtlaması', burun kemiği anatomik yapısının normal olduğu yalnız burun ucundaki şekil bozukluğunu (asimetri, genişlik, düşüklük, mandala sıkılmış burun ucu deformitesi) düzeltmek için yapılan işlemdir.

Eklenme Tarihi: 29 Ağustos 2020

Son 10 yılda burun estetiği sayısında patlama oldu.

Çok uzun yıllardır, 50'lerden beri pek çok kişiye uygulanan bu operasyon 90'lardan sonra iyice yaygınlaşmıştı. Ancak teknolojinin ve ulaşılabilirliğin artması, estetik algımızın değişmesi ile 2010'larda bu ameliyatı yaptırmak neredeyse diş dolgusu yaptırmak gibi bir yaygınlığa ulaştı.

Bu kadar gözde olunca ihtiyacı olmayanlar bile bıçak altına yatar oldu ve yeni yöntemler ortaya çıktı.

Burnu gayet düzgün ve doğru büyüklükte olsa da daha fazlasını isteyen insanlar için lokal anestezi altına burun ucu şekillendirme, dolguyla burun kemerini yumuşatma gibi yöntemlere başvuruyor.

İster doğal, ister estetikli olsun her burun ucu yer çekiminin etkisiyle zamanla düşme eğilimindedir. İşte çeşitli yöntemlerde bu durumu tersine çevirmek çok moda.

Burun ucuna botoks, kemer kısmına dolgu veya iple burnu yukarı germe gibi işlemlerle daha kalkık bir burun elde edilmeye çalışılıyor.

Sadece estetik değil, makyaj uygulamaları da burnu daha ince ve kalkık göstermek için kullanılıyor.

Videolarda görmüşsünüzdür, Asyalı kadınlar plastik makyaj teknikleri ile geniş burunlarını ince ve kalkık gösteriyor.