Sedef İybar kimdir?

Türkmax Gurme kanalı izleyenler oranın ünlü yemek programı sunucusu Sedef İybar'ı tanırlar. Peki Sedef İybar'ın ünlü sanatçı Demet Akbağ'ın kardeşi olduğunu biliyor musunuz?

Eklenme Tarihi: 06 Mart 2017

Sedef İybar'ı yemek programından daha fazla magazin gündemine çıkaran da yaşadığı ilişki oldu. Geçen yıl magazin köşeleri bu ilişki ile çalkalandı. Biz bu aşka geçmeden önce Sedef İybar'ın kızı Ülker'i dünyaya getirdiği evliliği ile başlayalım. Sedef İybar, 20 yaşında Şükrü Gürün ile evleniyor. Bu evlilikten Ülker ismini verdiği bir kızı oluyor. Çiftin evlilikleri mutlu mesut giderken 'aşk' fırtınası ile bir anda bitiyor.

Aşık olup evliliği bitiren Sedef İybar oluyor. 15 yıllık evliliğini Korkut Ömür ile tanışıp ona aşık olunca tek kalemde bitiriyor. İşin ilginç yanı Korkut Ömür'ün de evli olması. O da eşinden boşanıyor ve Sedef İybar ile ikisi evlenmeden birlikte yaşamaya başlıyorlar.

19 yıl boyunca Sedef İybar ve Korkut Ömür büyük bir aşk yaşıyorlar. Çift her yere elele göz göze gidiyor. 19 yılın sonunda ise Sedef İybar hayatının şokunu yaşıyor.

2016 yılının ilk ayında Korkut Ömür aldığı bir kararla büyük aşkını tek kalemde bitiriyor. Korkut Ömür, ortada hiçbir sebep yokken Sedef İybar'a ayrılmak istediğini söylüyor. Gerekçesi de "eski eşine, yani 19 yıl evvel Sedef İybar uğruna terk ettiği Mehtap Hanım'a dönme kararı' oluyor. Öyle de yapıyor, Sedef İybar'ı terk edip eski eşine dönüyor.