Rusya'nın güzel hakemi anlattı: Maç sırasında sürekli asıldı maç sonu da...

Rusya 3. Ligi'nin güzel hakemi Tanya Zabrodina, bir oyuncunun maç sırasında kendisine sürekli asıldığını söyledi.

Eklenme Tarihi: 20 Kasım 2018

''Futbolu her zaman sevdim.'' diyen güzel hakem, ''Okulda çocuklarla beraber futbol oynuyordum. Ardından işi ciddiye aldım. 13 yaşından beri bu işi profesyonel şekilde yapıyorum.'' ifadelerini kullandı.

MESSI'YE HAYRAN: Messi'ye hayranılığını ifade eden Tanya Zabrodina, ''Babam televizyondan Messi'nin maçlarını açtığında hemen yanına gidiyorum. Önce futbolcu oldum. Ailem, sakatlanmamdan korkuyordu. Futbolun kızlara göre olmadığını söylüyorlardı. Arkadaşlarım da aynı şekilde düşünüyordu. Ama futbol benim tutkumdu. Onlar zaten bu tutkunun beni içine almasından korkuyordu. FIFA hakem seminerlerine katıldım. Bunu her kız yapabilir. Hakem olmanız için önce içinizde ruh olması lazım. 2016'dan beri hakemlik yapıyorum.'' dedi.

'5 DAKİKA SONRA DURUMA ALIŞIYORLAR': Daha çok yeni olduğunun altını çizen Tanya Zabrodina, ''Beni 3. Lig'de görevlendiriyorlar. Şimdilik daha yüksek liglerde maç yönetmeme izin vermiyorlar. Aynı zamanda üniversitede reklamcılık ve halkla ilişkiler bölümünde okuyorum. İki işi bir arada götürebilirim. Maçların başında erkekler ''Bizim maçı bu hakem mi yönetecek? Nasıl ya?'' diye soruyorlar. Maç başladıktan 5 dakika sonra duruma alışıyorlar.'' ifadelerini kullandı.

'EVİNE GİT YEMEK PİŞİR' DİYORLAR: Güzel hakem, ''Erkeklerin bana birkaç kez kötü laflar söylediklerini duydum. Çoğu zaman futbolculardan değil, taraftarlardan geliyor bu laflar. Bana ''Evine git, yemek pişir!'' diye bağırıyorlar. Ama maç içindeki duygularından dolayı böyle söylüyorlar, buna eminim. Zaten böyle şeylere alışmalıyım. Ben bir hakemim. Eğer kendimi yönetemiyorsam nasıl maçı yöneteyim?'' dedi.