RTÜK Başkanı, Uykusuz'un eleştirisine teşekkür etti, dergiden yanıt geldi!

Geçen hafta mizah dergisi Uykusuz tarafından eleştirilen RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Uykusuz'da yayımlanan karikatürü Twitter hesabından paylaşarak 'Teşekkürler arkadaşlar, fena olmamış benzetmişsiniz bana' ifadesini kullandı. Dergiden ise Şahin'in bu paylaşımına karşılık geldi.

Eklenme Tarihi: 13 Ağustos 2019

İnternet üzerinden yayın yapan platformların RTÜK denetimine girmesi Uykusuz tarafından 'La Casa de Papel' göndermesiyle eleştirilmişti.

Karikatür: Cihan Ceylan

Onedio'dan Ulaş Demircan'ın haberine göre, RTÜK Başkanı Şahin, Uykusuz'un karikatürünü alıntılayarak 'Fena olmamış benzetmişsiniz bana' ifadesini kullandı.

Dergiden RTÜK Başkanı'na eleştirel bir karikatür ile yanıt geldi...

Dergi Twitter'da yaptığı paylaşımda 'Merhaba, beğenmenize sevindik. :) İyi bayramlar.' dedi.

Ne olmuştu?

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Netflix ve BluTV gibi platformların RTÜK denetimine girmesine ilişkin düzenlemeye dair eleştirilerle ilgili konuşmuş ve "Düzenlemeyi, sadece müstehcenlik ve sansür gibi birkaç hususa indirgemenin sağlıklı olmadığı kanaatindeyiz. Yönetmelik yayınlandığı andan itibaren çektiğimiz fotoğrafta gördük ki yoğun eleştirilerin çoğunluğu ya eksik bilgiden ya da iyi niyetli olmayan muhalefet etme alışkanlığından, ön yargılardan kaynaklanıyor" ifadelerini kullanmıştı.