Ressam Fatma Öztürk Pandemi Kaygılarını Tuvale Aktardı

Ankara'da yaşayan başarılı ve güzel ressam Fatma Öztürk, son bir yıldır herkesi evine kapatan pandemiyle beraber zihinleri kuşatan kaygıları resimlerine aktardı. Önceki gün Kadıköy'de açılan karma sergide tabloları sanatseverlerle buluşan Fatma Öztürk'ü yakından tanıyalım..

Eklenme Tarihi: 30 Mayıs 2021

Always In My Head karma sergisi Kadıköy'deki Luna sanat galerisinde Açıldı. Sergi 4 Haziran’a kadar devam edecek. Ünlü sanatçıların eserlerinin yer aldığı sergiye Ankara'dan Fatma Öztürk de "Kaygı" temalı resimleriyle katıldı.

Gelin Kaygı serisindeki eserlerin öyküsünü Fatma Öztürk'ten dinleyelim:

"Kaygı serisi pandemi sürecinde ortaya çıkmış eserlerdir. Pandemi sürecinde gözlemlerim sonucu toplumun ne kadar kaygı içinde olduğunu fark ettiğimde bunu tuvale aktarmak istedim.

Kaygı serisinde ki tabloların ortak özelliği tablodaki bireylerin hepsinin gözlerinin, yüzlerinin dönük olduğu yönün tersine bakması, kaygı burada ortaya çıkıyor. Gözleri hep arkaya bakıyor…

Öncesinde ilk eserimde toplumda kaygıyı anlattım fakat sonrasında bunun bir seri olması gerektiğini düşündüm. Çünkü toplumda kaygı, aile içi kaygıyı sonrasında siyasi kaygıyı görmemi sağladı. Sırasıyla toplumda kaygı, aile içi kaygı ve siyasi kaygıyı anlatan eserler yaptım.