Regl Ağrısını Yoga ile Yenin: Nursever Tepe'den Kadınlara Özel Egzersizler

Medyafaresi.com- Regl döneminde birçok kadın yataktan çıkmaz, ağrı kesicilerle oradan oraya kıvranır. Milli Sporcu ve Güzel Pilates - Yoga Eğitmeni Nursever Tepe, Kadınlara iyi gelecek egzersizleri uygulamalı olarak Medyafaresi.com'a anlattı.

Eklenme Tarihi: 02 Mart 2021

Yoga yapmak kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlıyor. Bazı yoga pozları sayesinde, özellikle bedenin ön tarafında ve pelvis bölgesindeki ağrıları azaltmak mümkün.

Regl döneminde bilinen yanlışlar egzersiz yapmamak hareketsiz kalmak aslında hareket etmek yoga gibi şeyler sizi rahatlatır ve regl döneminin çok daha rahat geçmesini sağlar..

İşte regl dönemini ağrısız geçmesini sağlayacak bazı egzersizler.

Dizlerinizin üstünde yere oturun. Ayaklarınızın üst tarafı yere değmeli. Dizlerinizi kalça genişliğinden daha fazla açın. Kalçalarınızı topuklarınıza doğru yaklaştırın. Yavaşça göğsünüzü yere doğru bırakın. Bedeninizin bacaklarınızın arasına girmesine isin verin. Kolları öne doğru uzatın ve derin nefesler alın.

COW POSE - İNEK POZU

Adım Adım Uygulama:

1-Yerde elleriniz ve dizleriniz üzerinde masa pozisyonunda durun. Dizlerinizin tam kalçalarınızın altına denk gelmesine, omuzlarınız ile el bileklerinizin aynı hizada ve yere paralel olmasına dikkat edin. Başınız tam merkezde olsun ve gözler yere baksın.