Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (20 Nisan 2017)

Haydar Dümen 20 Nisan 2017 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı

Eklenme Tarihi: 20 Nisan 2017

Kaynak: posta.com.tr/ SEVGİLİLERİM RAHATSIZ OLUYOR Sevgililerimle ilişkiye girdiğimde erken boşalıyorum, neden? Sevgililerim tam zevk alacakken boşalıyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP Sevgilerimle... Yaş kaç yaş okurum? Ayrıca sevgililer de kaç? Hesap kitap olmadan bilim olmaz. Bak aklıma getirdin, şimdiye kadar senin okuduğun ya da elinin altında bulunan kitap kaç? Bu konular ‘Saldım çayıra Haydar Hoca kayıra’ diye olmaz. Kapalı kutuda ve karanlık odada bana adeta falcılık yaptırıyorsun. Sevgililerin üzerine bulunmaz bir nimet diye atladılarsa, ilişkiden de bir şey anlamadılar, üstelik boyunları da bükük kaldılarsa seni neden bırakmadılar? İşte ihtimaller: Çok yakışıklısın hem de çok şaklabansın. Kızlara karşı da yalanı iyi atarsın. Ne var ki foyan ortaya çabuk çıkıyor yani mermi hemen fırlıyor. Gez, göz, nişane bas tetiğe... Ne anladıysa işte o senden hediye. Hadi yavrum, sen işine, ben de işime.

BENİM AT ŞAHA KALKMIYOR 39 yaşındayım, bekarım. Atın yemini, suyunu eksik etmiyorum ama şaha kalkıp beni ve eşimi mutlu etmiyor. Ne yapmalıyım? CEVAP Ne yapıyor değerli okurum? Tekmeliyor mu yoksa şaha kalkınca seni üzerinden atıyor, ardından uykuya mı yatıyor? O atın dizgini ve dizinin dermanı senin elinde. Söz dinlemiyor, kendi bildiğini okuyorsa, sen jokey değil, joker misin? 22 yıldır bu at böyle mi gidiyor? Yoksa sonra huy mu değiştirdi? Daha ne yapacaksın? Sorunları teker teker ele alacaksın. Erken boşalman varsa tedavi olacaksın. Bunun için ilk adımını atacaksın. Atla değil, kendi bedenin ve ruhunla yani psikolojinle satranç oynayacaksın. Yenilsen bile psikolojin güçleneceği için kazanan sen olacaksın. Çünkü oyunu kuralına göre oynuyorsun. İlişkiden bir şey anlamayan partnerin de neden bu yola devam ediyor, onu da kendine soracak, zamanıdır bence uygun bir yuva kuracaksın.

BENİMKİ İŞE YARAMAYACAK MI? 27 yaşındayım, bakirim. Arkadaşlar “İlişkiye girmezsen ileride penis işe yaramaz” dediler. Pas mı tutuyor? CEVAP Değerli okurum, pas tutmuyor ama yaş tutuyor!!! Çocuk düşün. Öteki çocuklarda horoz ya da elma şekeri. Seninki onları görüyor. Bu adım depresyona yaklaşma demektir. Cinsellik kitaptan öğrenilmez. İlla deneme-yanılma yöntemini kullanacak, eşine gözyaşı döktürmeyeceksin. İyi de yollar kapalı, sağa bak yasak, sola baksan sanki gözünü çıkaracaklar. Sen de “Hocam, bu iş sözde kolay. Yani ‘Bekara kadın boşamak kolay” diyebilirsin. “Bu iş nasıl olacak?” dersen, başkaları nasıl yapıyorsa ona uyacak ama şapkayı kaptığın gibi pabuçları bırakıp kaçacaksın derim. Evlenince ilişkiye gireceksin. Muhterem eşin gözünü açtı, seni gördü. ‘İki çıplak bir hamama yakışır’ önerisiyle el ele verip kendi tarlanızda deneme-yanılma yöntemiyle bu eylemi öğreneceksiniz, haydi kolay gelsin.

HEYECANDAN OLMUYOR 20 yaşındayım. Geçen yıl hayat kadınıyla ilişkiye girdim, başarısız oldum. Heyecandan sertleşme sağlayamadım. İkinci sefer yine aynı şey oldu. Mastürbasyonda sorun yok. Sanırım heyecandan. Ne yapmalıyım? CEVAP Değerli okurum, hiçbir şeyin yok. Her gencin başına gelen ve olması gereken bir olay bu. O koşullarda ilk deneyimler heyecanlı biraz da korkulu olur. Heyecan, güvensizlikte penisin sertleşmesini de engeller bu bir kuraldır. Bir daha denesen sertleşebilir de sertleşmeyebilir de. Kafana takmayacaksan bir kere daha deneyebilirsin. Ama bana sorarsan o kapıların önünden geçme.