Pamela Edirne Kürek Festivali'nde Kürek Çekti

TED Edirne Kürek Kulübü tarafından düzenlenen Edirne Kürek Festivali sporcuları arasında uzun yıllardır görülmeyen Pamela da katıldı.

Eklenme Tarihi: 05 Haziran 2021

Meriç Nehri üzerindeki parkurda bu yıl ilk kez düzenlenen 'Edirne Kürek Festivali'ne; Edirne Valisi Ekrem Canalp, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, TED Edirne Kürek Kulübü Başkanı, TED Edirne Koleji Kurucusu Nesim İba ile sporcular ve vatandaşlar katıldı.

NEHİR SUYU 2 METRE 80 SANTİMETRE YÜKSELECEK
Programda konuşan Vali Canalp, şu ifadeleri kullandı:
"İnşallah bu başlangıcı önümüzdeki yıllarda çok daha kapsamlı hale getireceğiz. Çünkü bu nehrin üzerinde buradan yaklaşık bir kilometre aşağıdaki bölümde Türkiye ve dünyadaki en büyük lastik savaklı barajı yapacağız. Barajı yaptıktan sonra nehir suyu 2 metre 80 santimetre yükselerek stabil bir alan çıkacak ortaya...

Bu şekildeki hem kürek yarışları için hem de eğitim alacaklar için mükemmel bir ortam haline gelecek. Yapacağımız düzenleme ve rekreasyon alanlarıyla kürek kulüplerine sunacağımız imkanlarla burası Türkiye'deki bu şekildeki en esaslı yer haline gelecek."

Belediye Başkanı Gürkan, kürek sporunun kente çok şey katacağını, festivalin kalıcı hale gelmesi ve gelenekselleşmesi için Türkiye Kürek Federasyonu'nun kentte bir kayıkhane yapmasını temenni ettiklerini söyledi.