Ölümünün nedeni Tosun Paşa filmiymiş

Birçok neslin severek izlediği, sinemamızın en unutulmaz klasiklerinden biri olan 1976 yapımı Tosun Paşa filmindeki Tellioğulları’nın reisi Tellioğlu Akil karakterini hatırlayacaksınız.

Eklenme Tarihi: 16 Mayıs 2017

Akil Öztuna, Tellioğlu Akil karakterinin yanı sıra Hababam Sınıfı serisinde yer alan felsefe hocasını da canlandırmıştır. İnternethaber

Ne yazık ki hepimizin severek izlediği Tosun Paşa filmi, arkasında bir trajedi de saklıyormuş! Filmin çekimleri sırasında Akil Öztuna deveden düşerek hastaneye kaldırılmış ve sonrasında da iç kanama sebebiyle hayatını yitirmiş.

Akil Öztuna’nın yaşadığı kaza sürecinde Tosun Paşa ve Hababam Sınıfı filmlerinin çekimleri aynı anda sürdürülüyormuş bu sebeple filmlerin yapımcıları Akil Öztuna’nın ailesine, oyuncunun bir an önce hastahaneden çıkarılması için baskıda bulunmuş ancak bu baskılar neyse ki ailenin cephesinde hiçbir sonuca ulaşmamış.

Zihni Göktay’ın 2014 yılında Radikal gazetesine verdiği röportajda filme dair unutamadığı anısının ne olduğuna yönelik soruya Göktay, “Tosun Paşa 35 mm ile çekildi.