Öldürülen Aslı Baş’ın babası isyan etti: 9 delil var

Muğla’nın Bodrum ilçesinde 10 yıl önce bir turizmcinin villasında düşerek hayatını kaybeden manken Aslı Baş’ın babası kasten öldürme olduğu kanıtlandı dedi

Eklenme Tarihi: 20 Kasım 2020

Son dakika haberine göre, Miss Model of Turkey Yarışması’nda 2003 yılı Türkiye Mankenler Kraliçesi seçilen Aslı Baş, 2010’da Bodrum’un Yalıkavak beldesinde turizmci Ahmet Bayer’e ait villanın üçüncü katından düşerek ağır yaralanmış, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti.

Baş’ın ölümüyle ilgili gözaltına alınan iş insanı Ahmet Bayer’in oğulları Hakan Bayer ve Volkan Bayer’in, sevk edildikleri mahkemece tutuklanmıştı

Muğla 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın 15 Ocak’ta açıklanan  kararında mahkeme heyeti, Ahmet Bayer ile oğulları Volkan Bayer ve Hakan Bayer hakkında “Kasten öldürme” suçundan kamu davası açılmış ise de yüklenen suçun sanıklar tarafından işlendiğinin sabit olmaması nedeniyle beraatlerine hükmetmişti.


Mahkeme heyeti, “Yalan tanıklık”, ile “Suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme” suçlarından yargılanan diğer sanıkların da beraatine karar vermişti.