Obama çiftinin Netflix programları politik olmayacak

Netflix’in içerik yöneticisi, yapımcılık için Netflix’te anlaşan, sunuculuk da yapacakları iddia edilen Barack ve Michelle Obama çiftinin projelerinin politik olmayacağını açıkladı.

Eklenme Tarihi: 15 Ekim 2018

Netflix İçerik Şefi Ted Sarandos, yapımcılık görevi üstlenen Barack ve Michelle Obama çiftinin Netflix’te gerçekleştirecekleri projeler hakkında fazla detay vermekten kaçınsa da programların politik olmayacağı tüyosunu verdi.

Vanity Fair dergisine konuşan Sarandos, “Obama çifti başkanlıkla ilgili yaptıkları şeyler ile tüm yaşamları boyunca edindikleri deneyimlerle uyuşan hikaye anlatımı yapmak istiyorlar” dedi.

Sarandos, Obama çiftinin hazırlayacağı projelerin spor, yaşam tarzı ve beslenme gibi konularda olacağını belirtti. İçerikle ilgili fazla bilgi vermekten kaçınan Sarandos, Obama çiftinin filmler ile kurgusal ve kurgusal olmayan yapımlara gözlerini diktiğini söyledi.

Obama çiftinin film ve dizi yapımcılığı için Netflix'le anlaşma yaptıkları haberi mayıs ayında duyurulmuştu. Obama ve eşinin imza atacağı yapımlar, 190 ülkede 125 milyon kişiye ulaşacak.