Netflix verilerine göre en popüler dizi ve filmler

Netflix’in ünlü olduğu iki husus var, birincisi, sınırsız görünen bir dizi ve film listesi sunması, ikincisi ise söz konusu içeriğin kaç kişi tarafından izlendiğini sıklıkla paylaşması...

Eklenme Tarihi: 19 Ekim 2019

Netflix, iyi iş çıkarmış belirli projelerinin sonuçlarını paylaşıyor ve kendisine yeni izleyici kayıtları oluşturuyor gibi görünüyor.Şirketin 16 Ekim tarihli Q3 kazanç raporuyla ulaşılan son veriler, piyasanın iki yeni yarışmacısı olan Apple+ ve Disney+’ın kasım ayındaki yayın savaşına girmeden önceki son paylaşımlar oldu. İşte Netflix'e göre en popüler Netflix dizi ve filmleri.

Orange Is The New Black (2013-2019): 105 milyon izlenme

Temmuz 2019'da dizinin yedinci ve son sezonunun da piyasaya sürülmesiyle Netflix, 105 milyon aile kullanıcısının birden projenin en az bir bölümünü izlediğini belirterek dizinin seriden en çok izlenen orijinal yapım olduğunu söyledi.

2019 yılında Moffett Nathanson tarafından yönlendirilen bağımsız bir ankette kullanıcıların en sevdikleri Netflix projeleri arasında Orange is The New Black birinci sırada yer alırken, Stranger Things ise ikinci sıraya yerleşmişti

Murder Mystery (2019): 73 milyon izlenme

Yine Temmuz ayında Netflix, Adam Sander ve Jennifer Aniston'ın bulunduğu tanıtım aracının dört hafta içinde dünya çapında 73 milyon görüntü topladığını söyledi.

Şirket, filmin Sandler ile olan ortaklığındaki en başarılı film olduğunu söyledi. Netflix, oyuncu ve komedyen ile dört film anlaşması yaparken, 2014 yılında da Happy Madison Productions ile dört kişilik bir film anlaşması imzaladı.

2016'da Netflix, Happy Madison Productions filmlerinden biri olan The Ridiculous Six'i de alarak platformda gösterime girecek en çok izlenen orijinal filmlerden birinin sahibi oldu.

Stranger Things: 3. Sezon (2016-): 64 milyon izlenme

Netflix, Ekim ayı boyunca platformdaki hit dizisi Stranger Things'in üçüncü sezonunu tam 64 milyon aile kullanıcısının izlediğini söyledi. Netflix'e göre, dizinin bugüne kadar en çok izlenen sezonu üçüncü sezon oldu.

Triple Frontier (2019): 63 milyon izlenme

Netflix’in baş içerik sorumlusu Ted Sarandos’un açıklamasına göre IndieWire Triple Frontier'in, Ben Affleck ve Oscar Isaac gibi ünlü yıldızları bünyeleri içinde barındıran, tasarı ve maaliyeti 115 milyon dolar olan ve sonuçta 63 milyon görüş elde eden yüksek bütçeli bir film olduğunu bildirdi.