Nesrin Cavadzade Cannes yolcusu

Oyuncu Nesrin Cavadzade, 15-18 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan medya fuarı MIPCOM’a katılmak için Cannes’a gidiyor

Eklenme Tarihi: 15 Ekim 2018

Nesrin Cavadzade, dizi dünyasının nabzının attığı Cannes’da başrolünde oynadığı "Bizim Hikaye" dizisinin yapımcısı Fatih Aksoy ile beraber dünyaca ünlü yapımcı ve yönetmenlerle buluşacak.

NESRİN CAVADZADE KİMDİR?
36 yaşındaki Nesrin Cavadzade (30 Temmuz 1982, Bakü), Azerbaycan asıllı Türk dizi ve sinema oyuncusu. Bakü'de doğdu ve Türkiye'ye 11 yaşında geldi.

Marmara Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünden mezun olduktan sonra 2 yıl boyunca Şahika Tekand Studio Oyuncuları'nda oyunculuk üzerine eğitim aldı.

Üniversiteden sonra "Yersiz Yurtsuz" dizisinde başrolü üstlenerek televizyon dünyasına adım attı ve projeden hemen sonra aynı zamanda dizinin de yönetmeni olan Cemal Şan'ın ünlü Aşk Üçlemesinin ikinci filmi olan "Dilber'in Sekiz Günü"nde başrolde yer aldı. Bu filmdeki rolüyle Erzurum, Bursa ve Ankara Film Festivalleri'nde "En İyi Kadın Oyuncu" ödüllerina layık görüldü. Bu başarının ardından yine yönetmenliğini Cemal Şan'ın yaptığı "Acı" filminde rol aldı ve sergilediği performansla eleştirmenler tarafından övgüyle karşılandı.