Müge Anlı'da garip cinayet: İzmir'deki yanmış kadın cesedi kime ait?

ATV'nin sevilen programı Müge Anlı ile Tatlı Sert'te 38 yaşındaki kayıp Meral Polat'ı arama çalışmaları devam ediyor.

Eklenme Tarihi: 10 Aralık 2018

ATV'de ekranlara gelen Müge Anlı ile Tatlı Sert programında, 18 Kasım'da sınava gidiyorum diye evden çıkan ve o günden bu yana haber alınamayan 38 yaşındaki Meral Polat'ı arama çalışmaları devam ediyor. 18 Kasım'dan beri ortalıklarda olmayan Meral Hanım'a ne olduğu ise henüz belli değil. Bu gün yayınlanan Müge Anlı canlı yayında ise İzmir'de yanmış halde bir bayan cesedi bulunduğu açıklandı. Bütün oklar cesedin Meral hanıma ait olacağı yöndeydi ama canlı yayına gelen telefon kafaları karıştırdı. Canlı yayına telefona bağlanan Mahmut Güneş eşinin 27 Kasım'dan beri ortada olmadığını ve cesedin eşi Selma Güneş'e ait olabileceğini söyledi. Peki bulunan ceset kaybolan Meral Polat'a mı ait yoksa Selma Güneş'e mi ait?

8 Aralık günü İzmir Bornova Çamkule mahallesi Şahintepe mevkinde ormanlık alanın hemen girişinde kullanılmayan futbol sahasının altında yanmış bir kadın ceseti bulundu. Bulunan yanmış kadın cesedinin yapılan ilk incelemeye göre 25-30 yaşlarında ve boyu 1:60 civarında olduğu belirlendi. Cesedinin üzerinde kimlik çıkmadığı ve çok fazla tahribat olduğu için kime ait olduğu tesbit edilemedi. Ceset incelemeler yapılmak ve kimliği tesbit etmek için İzmir Adli Tıp kurumuna gönderirdi.

Bütün bu gelişmelerden sonra cesedin Meral Polat'a ait olduğu düşünülürken canlı yayında başka bir gelişme yaşandı. İzmir'den telefonla yayına bağlanan Sıla Hanım "5-6 Arlıkta kadın cesedinin bulunduğu yerdeydim ama yoktu böyle bir yangın ve ceset. Ayın 7'de abim oraya gitmiş yangın emerasi varmış ama abim ceset olduğunu anlamamış polisi de aramamış. Bu kadının yanma olayı büyük ihtimal ayın yedisi gibi oldu" dedi.

Canlı yayında tüm bu bilgiler konuşulurken başka bir şok gelişme daha yaşandı. Yine İzmir'den canlı yayına bağlanan Mahmut Güneş isimli vatandaş "Eşim 27 kasım akşam saat 5:30 da işten çıkıyor ve bir daha kendisinden haber alamıyoruz. Polise de başvuruda bulunduk. Elimizin yetiştiği yere kadar aradık ama bulamadık. Canlı yayında Şahin tepesinde bulunan bir ceset olduğunu duydum o yüzden aradım. Şahin tepesi 1 km mesafede uzaklıkta bana. Acaba bulunan ceset benim eşim olabilir diye düşündük. Çünkü cesedin bulunduğu yer bizim eve çok yakın."