Melih Şendil kimdir? Canlı yayındaki cinsiyetçi sözleri olay olmuştu

Canlı yayında cinsiyetçi ifadeler kullanan Melih Şendil, kadınların futbolda ve basketbolda da olmaması gerektiğini, voleybola yakıştıklarını söyledi. Melih Şendil kimdir? sorusu sosyal medyada gündem konusu oldu.

Eklenme Tarihi: 08 Ağustos 2020

Dün akşam Real Madrid ile Manchester City arasından oynanan Şampiyonlar Ligi maçının ardından yayıncı kuruluş olan beIN Sports'da kadınlara yönelik cinsiyetçi açıklamalarda bulunan Melih Şendil, sosyal medyada büyük bir tepki topladı.

Şendil yaptığı konuşmada; "Futbol o kadar ataerkil bir oyun ki mesela kadınlara voleybol oynamak çok yakışıyor ama benim şahsi düşüncem kadınlar futbolda olmamalı. Basketbol da bence erkek oyunu" ifadelerini kullanırken,"Ayrımcılık yapıyor gibi olmayalım, topa tutarlar ama önemli değil. Alışığız" diyen Şendil, "Başkan olsam asla pembe forma yaptırmam" diye sözlerine devam etti.

MELİH ŞENDİL KİMDİR?

2019 yılı itibariyle Bein Sports ekranlarında maç spikerliği yapan Melih Şendil, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni okurken mesleğe başlangıç yaptı.

Şendil, üniversiteden hocası olan 17-18 yıllık TRT spikeri olan Rıfat Araz’ın tavsiyesi üzerine mesleğe başladığını ifade ediyor.